Miks mulle tantsimine TEGELIKULT meeldib?

reede, veebruar 01, 2019

Kes mu Insta feedi ja storysid on jälginud (või kellega ma olen silmast-silma suhelnud), siis need teavad, et detsembris vaikselt sain nakatatud ja jaanuarist olen täiesti sisse kukkunud. Tantsimisse, loomulikult :)

A smile is the most beautiful curve on a womans body.


Käin Casa de Bailes (LINK)  tantsimas. Õpin Salsat, Bachatat, Kizombat ning ka Reggaetoni. Kolm esimest on paaristantsud, reggaeton üksi tants. Tantsimine on tore, saab end liigutada ja uusi tuttavaid leida, tavarutiinist välja minna ning teha vahelduseks midagi, mis nii levinud ehk pole. St paljud käivad ujumas ja jõusaalis ja rühmatreeningutel jne, aga salsat nii paljud ei tantsi. Selline natuke teine maailm, võlumaailm :)

Eriti meeldivad mulle peod, sest need on nii teistsugused nn tavapidudest. Pole joomist, pole "nillimist", pole tüütut külge ajamist, pole sellist klassikalist peo-energiat. On tantsimise energia. Inimesed tulevad kokku (enamjaolt keset nädalat ja mina räägin hetkel Cubanita pidudest, kus ma kõige rohkem olen käinud), vahetavad jalanõud ära, võtavad klaasi vett ning asuvad tantsima. Lahe. Vaba, puhas ja rõõmus.

Beauty begins the moment you decide to be yourself. / Coco Chanel


Mulle endale meeldib tantsimine kahel põhjusel:

Esimene on see, et see teeb südame lahti.


Hmm, kuidas ma seda seletangi kõige lihtsamalt. "Süda lahti" tunne on selline, et armastad kõiki ja kogu aeg. See pole seksualiseeritud armastus ja see pole ka kellegi suunal tunnetatav emotsioon. See on universaalne, kõikehõlvam ja piiranguteta. Lihtsalt süda on lahti, avatud, maailm on ilus ja kerge koht, kus olla, naeratus on näol ja ma tunnen, et Elan!

Süda võiks avatud olla tegelikult kogu aeg ja igal pool, mitte ainult tantsuplatsil. Ma tegelen suhteliselt igapäevaselt teadlikult oma südame avatuna hoidmisega ja tunnen kohe ära, kui olen fookusega jälle pähe läinud ning südame erinevate emotsioonidega kinni pannud. Siis tuleb emotsioonid vabastada, need armastuseks-valguseks-vabaduseks ümber teha, südame ümbert müürid ära võtta ja see taas avada. Kõlab lihtsalt, aga proovige... vajab harjutamist ja julgust :)

Tantsuplatsil toimub aga midagi maagilist. 

Kõik, kes seal tantsivad, on säravate silmade ja naerul nägudega. Muusika, inimesed, rütm ja vabadus hõljub tantsimise ajal kõigi ümber ja kõigi kohal nagu võluloor, mis püüab endasse kogu mõttemeele, mõistuse loodud kontseptsioonid ja egomängud. Mõnda aega ei saanud ma ise arugi, et miks see tantsimine mind nii tõmbab. Olen tegelikult ju terve elu üht- või teistmoodi tantsimisega seotud olnud, seega pole tantsimises kui sellises minu jaoks midagi uut või erakordset. Praegu aga oli tunne kuidagi hoopis teine.. Kellegagi rääkides jõudsin järsku taipamiseni - ma olen õnnelik, kui tantsin. Ja õnnelik olen seetõttu, et süda on lahti ja ma säran. Naeratan. Rõõmustan. Suhtlen. Ilma igasuguse tagamõtte, eesmärgi või sooviga. Lihtsalt totaalne kohalolu.

The question is not what you look at, but what you see. / Henry Thoreau


Teine põhjus peitub minus kui Naises.


Ja siit koorub välja ka teine, minu kui Naise jaoks oluline põhjus, miks ma naudin eriti just alguses mainitud paaristantse (tantsimine üldiselt hetkel siia alla mul ei kuulu). Salsas, Kizombas ja Bachatas juhib mees (nagu enamustes, kui mitte kõikides paaristantsudes). Naine alistub, allub, järgneb.

Oma isiklikust elust lähtuvalt olen tunnetanud, et viimased pool aastat olen pidanud olema väga tugevalt meesenergias. Olen pidanud hakkama saama absoluutselt kõigega ja seda üksi (loomulikult on mu ümber olnud ka abistajaid, aga lõppvastutus on siiski minul). Pean olema korrektne, asjalik, kohusetundlik, vastutustundlik, hoolikas, planeeriv, kalkuleeriv jne. Meesenergia 100%.

Naisenergia minus aga tahab samuti avalduda. 

Ja tantsimine on andnud imelise viisi selle harjutamiseks. Täielik lahti laskmine kontrollist pole üldse nii lihtne kui tundub! Kuidas lasta mehel end juhtida, teha endale pöördeid ja erinevaid kombinatsioone, kui ma neid ise tegelikult õppinud pole (tantsuplatsil siis)? Kuidas tunnetada, kuhu mees liigub ja mis kombinatsioone teeb, hoides ainult oma käsi tema rinnal? Kizombas teeme sellist harjutust... Päris suur tunnetamine ja kohalolu praktika! Panen silmad tavaliselt kinni ja lihtsalt tunnetan oma partnerit (ei Kizombas, Bachatas ega Salsas pole meil seal kindlaid partnereid, kogu aeg vahetame. Kes tahab ainult oma partneriga teha, siis see on ka võimalik).

Kuhu ta liigub, mida ma oma käte all tunnen, kuidas ma tajun teise energiat...? Iga mees on nii erinev, mõnel on tugev meesenergia ja ta juhib suurepäraselt. Rõõm ja lust on alluda, kaasa minna ja sulada tema otsusekindluse käes. Teine mees on jälle ebakindel, ta pole kontaktis oma väega ning tema juhtimine on arglik. Ma ei saa aru, selgeid signaale pole. Kuidas ka sellises olukorras alistuda? Lubada juhtida mehel täpselt nii nagu ta seda teeb, võtmata ise vastutust, kontrolli ja võimu enda kätte? Mõnus õppimine..

See enda juhtida laskmise õppimine on minus esile toonud vajaliku naisenergia.

Ei tantsuplatsil ega trennides pole ma tajunud midagi seksuaalset. Kõik on turvaline ja selles mõttes raamides, tantsuraamides :) Aga see naisenergia minus on toonud tasakaalu, rahulolu ja suurendanud usaldust. Ka koduses õhustikus olen tajunud, et olen palju rohkem Kohal, luban endal rohkem puhata, pikutada, lapsega mürada, temaga koos multikaid vaadata ja autodega mängida, olen hakanud rohkem lugema ja olnud lihtsalt.... laisem. Mitte nii asjalik kogu aeg.

Everything you want is on the other side of fear. / Jack Canfield

Fotod: Urmas Kamdron

Ja ma arvan, et naistel on tarvis õppida seda naiselikku alistumist. Ma ei kaota end alistumisega mitte ära, vaid leian end üha rohkem just üles! Naiselik alistumine, enda juhtida laskmine ja meesenergiale järgnemine kandub tantsust üle ka muudesse valdkondadesse ning see on ainult hea. Eriti hea koduses õhustikus oma armsamaga ;)

Ka meestele on nende kolme tantsu tantsimine mu meelest väga vajalikud.

Tants tantsuks ja sammud sammudeks, aga mida need tegelikult õpetavad, on juhtimine, vastutus, enesekindlus ja oma meesenergiaga kontakti saamine. Trennid on head ja turvalised kohad, kus neid omadusi harjutada ja läbi tantsu saadud kogemus kandub meestegi puhul üle teistesse eluvaldkondadesse.

Oma iluga kontaktis olev naine on rohkem Naine.
Oma jõuga kontaktis olev mees on rohkem Mees.


Tahaksid ka? Jaaa, ma väga soovitan!

Casa de Baile tantsukeskuses algab iga kuu alguses uus salsa algkursus. Käi see ära ja hakka kohe ka Cubanitas pidudel käima (kus igal õhtul tantsida saab, loe SIIT). Vaata nende kodukalt ka Bachata ja Kizomba kohta infot, kuula Youtubest või Spotify'st ka muusikat. Mina näiteks väga naudin Kizomba muusikat ja see on juba pool tantsimise võlust :)


Murra oma rutiinist välja ja sukeldu sügavamale tantsu kui ainult algkursus. 
Vaata, mida tantsimine Sulle õpetab!You Might Also Like

0 comments