Täiuslikkuse ihalus kui oht karuteeneks

laupäev, jaanuar 20, 2018

Ma olen nii tihti tahtnud blogi kirjutada, aga ikka ja jälle leidnud end hoopis mõttelt, et ei saa seda teha. Miks mitte? Sest mul pole piisavalt aega, piisavalt tugev sõnum, piisavalt asjalik jutt, piisavalt ilusat pilti vms. Püüd või soov teha asja täiuslikult on nii mõnelgi korral jätnud blogisse pika vaikuseperioodi.... See aga ongi täiuslikkuse poole püüdlemise üks suurimaid ohte. 

Minu jaoks on tegutsemise osas kahte tüüpi inimesi - need, kes hakkavad tegutsema siis, kui tunnevad, et nad on täiuslikud ja teised, kes saavad tegutsedes täiuslikuks. 

1️⃣ Esimesed on siis need eluaegsed ettevalmistajad. Nad pole kunagi valmis, olgu tegemist siis lapse saamise, raamatu kirjutamise, maratoni jooksmise või uuele töökohale kandideerimisega. Võib-olla see “pole kunagi valmis” oli liiga karmilt öeldud, parandan seda pehmema vastu - enne tegutsema asumist on neil vâga pikk ettevalmistusperiood, mis sisaldab endas palju sisemisi heitlusi, eneseväärtustamise küsimusi ja piiravatest uskumustest läbiminekut. Paraku paljud head ideed kaovad enne, kui  reaalseks saavad... sest inimese enda seatud kriteeriumid on liiga kõrged, karmid või piiravad.

2️⃣ Teine tüpaaž inimesi on need, kes muudkui tegutsevad ja nad ei ole oma tegemistes ehk nii läbimõeldud, viimseni lihvitud jne, kuid nad arenevad, kasvavad ja muutuvad aja jooksul, tegutsemise käigus. Nad katsetavad ettevõtlust, nad vahetavad töökohti, nad loovad ja astuvad julgelt väljakutsetele vastu. Nad teavad ka ise, et pole alati täiuslikud, aga see ei hoia neid tegutsemisest tagasi. Nad kehitavad õlgu ja tegutsevad edasi.

Näiteks muusikud - üks muudkui ootab seda “ühte ja täiuslikku” muusikapala, mida julgeb maailmale enda nime all avalikustada, teine sel ajal muudkuu toodab loomingut ja ehk 10st laulust üks saab tuntuks. Sel ajal, kui ühel pole midagi, on teisel juba 9 poolkõva asja ja 1 täiuslik. Ning kuna täiuslikkus on subjektiivne mõõde, siis võib sel “teisel” olla isegi rohken kui üks laul kümnest nn täiuslik. Mina olen blogi sissekannete osas vahel tundnud, et ei taha siia kirjutada “niisama juttu”. Kuna ma alustasin avalikku blogimist sooviga toetada teadlikult tasakaalustatud eluviisi elamist, siis niisama tilulilu ma kirjutada ei sooviks... see aga viib sageli vaikusepausideni, sest ma ootan seda “täiuslikku” või “piisavalt head” pointi, mida teiega siin jagada. 

Aga mis siis on parem - kas harva ja nn täiuslik (mis ei pruugi ju üldse tegelikult nii hea olla) või sagedamini ja vähem täiuslik, kuid siis on suurem tõenäosus rohkem täiuslike postituste kirjutamiseks. Läks keeruliseks, aga ehk jõuate jälgida ja mu mõttest aru saada. 

🔅 vahet pole, et Sa ei oska täiuslikult süûa teha, kutsu ikkagi sõbrad külla ja kokka neile!
🔅 vahet pole, et Sa ei oska ehk mõnd spordiala täiuslikult, tee seda ikkagi ja võistle ka!
🔅 vahet pole, et Sa ei oska miskit keelt täiuslikult, räägi ja suhtle selles keeles ikkagi!
🔅 vahet pole, kui muusikapala, luuletus, essee või blogipostitus pole “täiuslik”, jaga seda maailmaga ikkagi. Mine tea, keda see puudutab või kelle jaoks tâiuslik on. 
🔅 vahet pole, et Sa ei tea veganlusest veel kõike, alusta sellega ikkagi!
🔅 vahet pole, et Sul on veel mitmeid plaane elus, saa ikkagi laps ja loo perekond!“Numbrite mäng!” ütleb mu armas sõbranna. Jah, ka siinkohal on tegemist numbrite mänguga. Esimene tiramisu ei pruugi tulla täiuslik, aga Sul on suurem tõenäosus jõuda täiusliku magustoiduni läbi harjutamise, mitte ainult läbi ettevalmistuse.

Hakka tegutsema! Lükka kõrvale kahtlused, piiravad raamid, ahistavad nõuded, karmid reeglid. Võta elu ja iseend vabamalt, lõbusamalt, pehmemalt, armastavamalt, soojemalt. Katseta, proovi, tee, koge, naudi ja jaga! Ma proovin ka jagada blogis iseend rohkem 💁🏼‍♀️🤞😊


📝 Järgmiste postituste teemad on:
1. Uusaastalubadused 🤞
2. Mul on sõltuvus! 😫
3. Myrt - kes või mis see on? 🤔 
4. Moodne Müstikakool - kes või mis see on? 🧐

You Might Also Like

1 comments

  1. Aitäh! Nii tore postitus ja tegelikult pani mindki mõtlema tegutsemisele ja mittetegutsemisele oma elus. Ootan juba põnevusega sinu järgmisi postitusi! 💜

    VastaKustuta