Mida õpetas mulle naine koeraga Pirita metsas?

neljapäev, jaanuar 04, 2018

Aasta viimane päev, 31.detsember. Ilus päev, päike paistab ja mõnusalt karge on. Mitte küll lumine, kuid siiski mitte ka vihmane-lortsine-porine. Otsustame terve perega metsa jalutama minna ja valime kodule kõige lähema, Pirita metsa.


Jalutan ma koeraga teistest natuke eespool, et mitte segada unne suikuvat last. Q jääb kord natuke maha, siis lippab jälle eespool. Ta jookseb alati lahtiselt, rihm talle ei meeldi ja kuna ta on juba sünnist saati vabalt olnud, siis oleme sellega juba ka nii harjunud. Eriti metsas.

Tagant tuleb naine, tal on rihma otsas selline põlvekõrgune kuldset tooni koer. Ma tean vähe koeratõuge ja kuigi olen seda koeratõugu varem korduvalt näinud, siis nime ma anda ei oska. Tundus nunnu ja sõbralik.

Naine ise oli aga.... noh, ka sõbralik, aga energia oli ärev. Ta muidugi kiitis Q'd, et too pissitab kõik postid täis, iga viimse juures tõstab jalga. Ja siis imestas, et kuidas me küll julgeme koera lahti hoida. Ütlesin, et kutsu on natuke üle 3aasta selle aja jooksul on ainult 2-3 korda olnud selliseid koeri, kes on talle tahtnud miskit halba teha. Autodega on ka vb 2-3 korda olnud ohtlikku olukorda, kuid arvestades, et käime ju temaga iga päev mitmeid kordi õues, siis on neid nende aastate peale väga vähe. Niisiis kehitasin õlgu ja ei osanudki konkreetselt midagi öelda.

Viisakalt riides umbes 60-aastane koeraga naine ütles mulle aga salapärase ja hirmunud häälega: "Tule, jalutame edasi, ma räägin sulle ühe loo!" Vaatasin justkui abipaluvalt seljataha - kus lapsevanker ometi on!, aga kuna olin liiga kaugele ette läinud ja ma ei osanud selles olukorras stop öelda, siis jalutasin temaga kaasa. Naine sai sellest väga hoogu juurde ja hakkas pajatama hiljutist lugu tema 72-aastase härrast sõbraga, kes siinsamas Pirita metsas oma lahtise koeraga oli jalutanud ning kes oli tema koera poole jooksnud koerale vahele astunud (kahe koera vahele siis) ning keda too võõras koer oli hammustanud ja kuidas verd jooksis ja bla-bla-bla. Kuulasin teda ja ütlesin endale: "Ma ei võta vastu." Olin oma mulli sees, püüdsin teda "eemal" hoida ning jäin seisma, öeldes, et eks koeri ja nende omanikke ole erinevaid ja kogemused on seetõttu samuti erinevad.

Ja siis see juhtus! Meie seisime, Q nuuskis ringi ja tema koer oli rihma otsas. Ja järsku see sõbralikuna näiv koer jooksis pisikese Q poole, Q niuksatas ja jooksis eest, aga kuna teisel koeral oli rihm sedavõrd pikk, siis sai ta talle natuke järgi minna. Mitmed niuksed-nuuksed, tolle naise õuduskarje ja seejärel häälega, kus oli sees võidurõõmu, aga ka kahjutunnet, hüüdis ta: "No näed, ma ju ütlesin! Koerad on ettearvamatud!"

Õnneks Q sai vaid ehmatuse ja mina sain tugeva meeldetuletuse - millele keskendud, seda saad. See naine oli nii keskendunud sellele, et koerad on ohtlikud ja võivad lahtiselt jooksvatele koertele kallale minna. Nii fookuses, nii keskendunud, nii seda meelt. Teisisõnu - millele keskendume, seda saame. Tundub selline eneseabiõpikutes levinud lause, mille tähendust keegi justkui täpselt ei mõista, aga tegelikult nii täpselt ongi. Keskendume sellele, et kõik on halvasti ja saamegi seda. Keskendume ja räägime iseendale (loe: mida ma endale räägin?) positiivset ning seda on ka palju rohkem. Mitmel koolitusel olen pidanud silmad sulgema ja lahti tehes ringi vaatama ning punaseid asju otsima. Seejärel silmad taas sulgema ja loetlema, mitut sinist asja ma nägin. Ega ei näinudki, aga kui silmad taas lahti teen, siis näen, et ruumis on mitmeid siniseid asju. Ma ei näinud neid, sest keskendusin punastele.

Nii on ka elus. Millele keskendud, seda saad. Mulle oli see hea meeldetuletus, sest aasta lõpule ja uue algusele kohaselt tegelesin just tol hetkel enne naisega kohtumist oma uusaasta plaanidele mõtlemisega. Mõtlesin, et jagan teiega seda lugu ja tuletan meelde, et plaanid uueks aastaks oleks ikka täpselt selliselt sõnastatud, et tooksid seda, mida TAHATE, mitte seda, mida EI TAHA.

Loe veel: Milleks need lubadused?

Loe veel: Kuidas pidada antud lubadusi? 

You Might Also Like

0 comments