4 ilusat asja, mida suvel meeles pidada

pühapäev, juuli 16, 2017

Suvi on poole peale jõudnud ning mul tuli tahtmine jagada nelja olulist, ilusat ja vajalikku asja, mida suvel ise meeles püüan hoida. Ehk on ka Sulle, mu armas lugeja, kasuks :)

Üks minu lemmikpaikadest - päikesepaisteline männimets
1. Suvi on voolamise aeg. Pikad päevad ja palju valgust annavad justkui imelise vabadusetunde, mis lubab meil voolata koos ajaga või siis jätta aeg kui selline üldse tagaplaanile. Kulge. Ole. Naudi.

2. Ole spontaanne. Koostöös voolamisega on spontaansus eriti hinnaline omadus, mida just suvel rohkem endas esile tuua. Näed huvitavat vaatamisväärsust? Jäta auto seisma ja mine uuri lähemalt! Mõtled, mida vaba päevaga pihta hakata? Viska kulli ja kirja ning mine tee midagi ootamatult, planeerimatult ja kaua mõtlematult. Üllata iseenda ja oma kaaslast näiteks hommikusöögiga looduses, sest millal veel, kui mitte suvel, teha piknikke õues?

3. Õpi nautima hetke. Selles suures voolamises ja planeerimatuses on oluline osata nautida hetke. See, kus ma praegu olen, on kõige ilusam hetk. Suvi möödub ruttu, just nagu aeg lendab kogu aeg kiiresti, aga kui me õpime nägema ja olema kohal, siis oskame palju rohkem märgata iseend, meid ümbritsevaid inimesi ja kõike seda kaunist, mis meiega igal hetkel on.

4. Hoia end. Suvel, mil üleüldine energia on väga kõrge, on lihtne hakata endale liiga tegema. Vahet pole, kas see on siis hiliste õhtutundideni üleval olemine, vähesed unetunnid, liiga palju plaane ja pidev käimine siin-seal-kolmandas kohas või toitumine nii, nagu kehale ei meeldi. Hoia end. Pane tähele, kui keha tahab puhata või vaim palub ringituuritamisele vaikusehetke. Suure lihasöömise asemel paku kehale leebemat toitu, grilli näiteks suvikõrvitsat ja paprikat. Alkoholi asemel tee endale mõni hea limonaad või joo värsket piparmünditeed. Hooli endast, Sa oled iseenda kõige tähtsam inimene.

Sumedad suveõhtud

You Might Also Like

0 comments