Prioriteedid, prioriteedid, prioriteedid

esmaspäev, aprill 24, 2017Väga paljud meist ütlevad suusõnaliselt, et kõige tähtsam "asi" on nende elus perekond. Seejärel nemad ise või nt tervis ning alles siis tuleb töö. Aga kui vaadata igapäevast elukorraldust või seda, kui palju me millelegi-kellelegi aega pühendame, siis on sageli töö number üks. Jah, pole midagi parata, tuleb ju teha, eksole.

Aga siiski, asi on minu meelest kummaline ja kreenis. Me paneme tööle nõnda suurt rõhku, tehes seda nii suure osa oma päevadest, aga samas ei suudaks väga paljud meist korralikult tööd teha, produktiivsed olla ja soovitud tulemusi saavutada, kui meie pereelu ei ole harmooniline või kui tervis jupsib. Ehk siis - selleks, et saaksime töötada full power, peab meie pereelu sujuma ja tervis olema probleemivaba. Samas, kuidas saavad need korras olla, kui me nii suure osa ajast panustame tööle?

Mulle tundub see nokk-kinni-saba-lahti olukord, millest saab "välja tulla" ainult teadliku ajaplaneerimise ja pühendumisega. Mõistes, et töö on tähtis ja selle kvaliteet sõltub taustajõudude ehk pere ja tervise sujuvusest, tuleks igapäevaselt sarnaselt tööle pühendada aega ka neile kahele. Iga päev tuleb võtta aega iseendale ja oma tervisele, kasvõi 10 minutit jalutada, autoroolis sügavalt hingata, vähendada toidukoguseid, rohkem vett juua, öelda endale väestavaid afirmatsioone, mediteerida, käia jooksmas, teha hommikuti Päikesetervitust jne. Ja samamoodi tuleb igapäevaselt "otsa vaadata" ka oma perekonnale, et ka nendega saaks energiat ja armastust vahetatud. Me võime oma pereliikmeid mõnda aega ju iseenesestmõistetavana võtta, aga kaua see nii ei kesta...

Ehk siis - kui ka Sina oled üks neist, kes ei ole tööl produktiivne, asjalik, kelle mõistus ei tööta või fookus ei suuda ühes kohas püsida, kui kodus on tüli, riid või pingeline õhustik, siis pane prioriteedid paika! Nõustun, et töö on tähtis ja seda peab tegema, aga sujuva töö eeldus on korras kodused suhted. Ja hea tervis.

You Might Also Like

0 comments