Kuidas veeta ideaalne päev?

reede, märts 03, 2017

Ideaalne päev - küll see on subjektiivne mõiste! Minul on mitu erinevat versiooni ideaalsest päevast ja mõtlesin, et jagan neid ka siin :) Nüüd, pärast beebi sündi, on aeg üleüldse, rääkimata siis ajast iseendale, oma partnerile või kellelegi "väljapoolt" muutunud nii totaalselt. Olin varem ikka kuulnud neid nõuandeid, et raseduse ajal peaks veel täiega nautima üksinda olekut ja partneriga kvaliteetselt veedetud hetki, aga sel perioodil tundus see kõik nii elementaarne, et justkui ei osanudki nii hinnata. Nüüd on asjalood aga teisiti. Lahe on see eluke ja lahe on iseend "kõrvalt" jälgida. Seda, kuidas väärtused muutuvad, emotsioonid muutuvad ja kogu elu on nii teine (ma olen seda vist juba ikka nii palju heietanud siin, et elu on nii teistsugune :D).

Igaljuhul - nädalavahetus on tulemas ja ma mõtisklesin sel teemal, et millised oleksid minu ideaalse puhkepäeva veetmise viisid. Need on päris erinevad :)
* Looduses, täiesti "juhtmevabalt"
Need on mõnusad päevad. Telefon ja arvuti on kuhugi ära unustatud, sotsiaalmeedia on tagaplaanil ning mitte keegi ei helista ega sms'i. On ainult mina ja minuga reaalselt koos olevad inimesed. Loodus, vaikus, linnulaul, loodushääled. Mõtete puhastamine ja energia laadimine. Rahu ja tasakaal ning vägi, mida puud-linnud-meri meile annavad.

* Kodus koristamine, suurpuhastus ja kõik asjad korda!
Ma olen suur koristamise-fänn. Naudin seda korra loomise protsessi, asjade õigesse kohta panemist, puhtuse saabumist ja seda suurt korrastatust, mis mu ümber iga tegevuse tekib. Tavaliselt naudin kõige enam koristamist üksinda olles, sest siis saan muusika valjult mängima panna, kaasa laulda ja omas rütmis-järjekorras koristada.

* Pikk voodis vedelemine, imelise (hommiku)söögi tegemine ja siis tagasi lebosse! 
Raamatu võiks ka veel kätte võtta või märkmiku ja pastaka ning sukelduda teise maailma. See on aeg iseendale. Imeline on seda kõike teha veel koos kallimaga, kuigi vahel on hädasti taoliste päevade jaoks vaid iseenda energiat. Ükskõik, kuidas on, mõlematpidi on hea ja mõnus, kui südames on rahu.
Üldiselt ma tean iseennast, et selliseid totaalselt vedelemise-päevasid saab mul olla suhteliselt harva vaid üks päev korraga, sest siis tuleb mul juba suur soov olla aktiivne ja miskit "kasulikku" teha. Kasvõi näiteks loodusesse minna või midagi head süüa vaaritada :)

* Mõõdukas tegutsemine, mõõdukas puhkamine.
See on selline lihtne ja voolav puhkepäev, kus saab rahulikus tempos ärgata, hommikusi toimetusi teha, natuke miskit tegutseda kas siis koristamise, metsas/mere ääres jalutamise näol ning siis näiteks külla tulevate sõprade jaoks miskit head köögis meisterdama hakata.

* Maale sõit. 
Vanemaid on alati tore külastada ning sinna sõit on justkui tavarutiinist välja astumine. Vanemate külastamise asemel võib väljasõidu ette võtta ka mõne kaugemal asuva sõbra-sugulase poole. Eestimaa on kena ja kui ilm on ilus, siis on autosõit minu jaoks nii mõnusalt meeldiv. Naudin täiega roolis olemist ja autoga kulgemist. Siis tulevad sügavad vestlused kaassõitjatega või huvitavate raadiosaadete (järel)kuulamine. See on aeg, mil saab teha just neid asju, mille jaoks tihtipeale muidu aega ei leia.

* Linnamelu!
Vahel on ideaalne päev see, kui saab väljas süüa, šopata, uusi asju soetada, veelkord väljas süüa, vanalinnas jalutada ning päeva ühe laheda kinoelamusega lõpetada. Või sõpradele külla minna, koos naerda ja jutustada ning olla hoopis teises, sellises energilises, üleslöödud ja "linnalikus" energias.Pärast lapse saamist on need ideaalse päeva komponendid küll natuke muutunud. Nüüd kuuluvad sinna pikad ööune tsüklid ja rahulik hommikupoolik, dushi all käimine ja hommikusöögi nautimine, kui beebike on tudile jäänud (st ideaalne päev on siis see, kui saan hommikusööki nautida, sest beebi on magama jäänud ega pea seda tegema kiirustades vasaku käega, ise last parema käega süles hoides). Sinna kuulub nüüd terve perega jalutama minek ja mõnus kulgemine lapse rütmis.

Loodan, et te naudite eelolevat nädalavahetust ja muudate iga päeva ideaalseks. Sest meie elu koosnebki ju igast meie päevast. Pole mõtet oodata nädalavahetust, et saaks ühe ideaalse päeva, iga päevaga võiksime rahule jääda. Tõsi, iga päev ei saa pikalt magada, aga siis on muud asjad, mis muudavad hetked ilusaks.

Head nädalavahetust, sõbrad. Nautige, olge, kuulake ja rääkige, puhake ja pange see kiirustav sisemine kell seisma. Heitke kõrvale kohustused, mõtted, tegevuslistid, sotsiaalmeedia, tehnika ja ebameeldivust tekitavad tegevused. Olge iseendaga ja olge rõõmsad :)


You Might Also Like

0 comments