Loodusväe maitsvad mekid!

esmaspäev, jaanuar 16, 2017

Sain mõni aeg tagasi paki Eesti ettevõttelt nimega Loodusvägi (www.loodusvagi.ee). Olen nende toodetega ka varem kokku puutunud, sest armastan süüa ja tarbida mahedalt, ökolt ja puhtalt. Nende toorbatoonid on mind nii mõnigi kord päästnud meeletust magusaisust, mida kõige "lihtsam" on ju rahuldada klassikaliste šokolaadidega. Nendest püüan ma aga hoiduda, sest neis on nii palju suhkurt ja glükoosisiirupit. Mahedad toorbatoonid on oluliselt mõnusamad nii maitselt kui ka sisult.


Tundub, et ma juba alustasin toodete arvustamisega :) Üleval pildil näete, mis portsu asju ma sain. Võtsin kodus spetsiaalselt aega ja hakkasin järjest neid asju maitsema. Kuna ma juba toorbatoonidest rääkisin, siis võin nendega jätkata.

Loodusväel on kolme sorti toorbatoone - õuna-kaneeli, kookose ja šokolaadi oma. Mulle meeldib kõige rohkem sinine ehk kookose oma, sel on nii mõnus mahe, aga samal ajal ikkagi piisavalt magus maitse. Šokolaadi oma on oluliselt tummisem, sealt saab hea (tervisliku) magusalaksu kätte. Tavaliselt mulle kaneeli-õuna asjad ei meeldi üldse, nii ka sel korral. Võtsin ampsu, võtsin kaks ja no ei pannud minu maitsemeelt nurruma. Teised batoonid sõin ma suhteliselt kiirelt ära, see jäi poolikuna alles. Nii ma siis aeg-ajalt sealt ampsu veel võtsin ja lõpuks avastasin kapist veel ühe kollase batoonikese (oleme neid ise ka aeg-ajalt ostnud). Ja kui siis ühel magusavajaduse-hetkel midagi muud võtta ei olnud, võtsin selle. Sõin ja kujutate ette, nautisin! Mulle oli see maitsema hakanud. See ei ole väga magus, mõtlen just selliselt imalalt magus, vaid pigem õunalikult värske. Maitse on tegelikult hea, juu mul vajas lihtsalt harjumist :)

Piparkoogid neil veganid polnud, muna on ikkagi sees, aga mis siis! Kui ikka tahta tervislikke, puhtaid ja kvaliteetset piparkooki (mille hooaeg praeguseks on küll juba möödas), siis need olid kahtlemata väga head. Kunagi sõin ma täiega piparkooke (ja selle tainast!), nüüd viimastel aastatel ma ei ole seda spetsiifilist maitset väga nautinud. Loodusväe piparkoogid esimestena otsa ei saanud, aga lauale just seisma ka ei jäänud :) Maitse oli piisavalt magus, mitte liiga vänge ega spetsiifiline, võib-olla oleksin mina eelistanud natuke pehmemaid küpsiseid, aga suures pildis neil häda polnud midagi :)


Viis erinevat maitset imemaitsvaid näkse! Tegemist on mahedate ja puhaste näksidega puuviljadest, seemnetest ja pähklitest. Saadaval on viis maitset:

jõhvikas tumedas šokolaadis - see oli minu lemmik! šokolaad on mõnusalt magus, jõhvikas seal sees tasakaalustavalt hapukas. Praegugi hakkab suu vett jooksma, kui neile mõtlen, mmm! Neid olen ma ka varem ostnud, sest need tõepoolest maitsevad mulle. Nii hea alternatiiv klassikalisele šokolaadile või miskitele muudele sellistele snäkkidele.

ingver tumedas šokolaadis - need mulle ei maitsenud, aga asi pole Loodusväes, vaid ingveris. Ma ei ole lihtsalt suur ingveri sõber, kuigi tegelikult need näksid olid iseenesest äärmiselt huvitavad. Magus šokolaad ja selline mõrudam ingver koos tekitasid väga huvitava kombinatsiooni.

tomatiga röstitud kõrvitsaseemned - need olid lahedad! Ma ei olnud neid ise kunagi ostnud ega ka poes näha osanud ning tõenäoliselt ei oleks ma neid ise ka katsetamiseks soetanud. Kuidas kõlasid veidralt, aga tegelikult oli maitse nii hea. Tomatine röst andis kõrvitsaseemnetele nii huvitava maitse juurde. Ja no kõrvitsaseemned on ju teada-tuntud kasulik seeme!

india pähkel tamari röstis - ma ei ole väga suur india pähkli fänn, sest olen kuulnud nende kaheldavast väärtusest meie tervisele, kuid tamari röstis oli see kombinatsioon hea. India pähklit "paljalt" väga palju mu meelest süüa ei saa, aga tamari röstis oli see pakk täiesti piisav. Mõnusa neutraalne amps - mitte liiga soolane ega magus.

mandel tumedas šokolaadis - see oli teine minu lemmik! Kui on magusaisu, siis mandel šokolaadis on just see õige :) Eriti meeldis mulle see, et mandel on ju kõva ja seda saab närida. Ehk et pistan midagi suhu ja seal midagi krõmpsutada. Meie pere lemmikkombinatsioon oli süüa korraga jõhvikat ja mandlit, siis oli midagi krõmpsu + midagi hapukat.Pakis oli ka kahte sorti riisivahvleid - ühed meresoolaga, teised šokolaadiga. Huuuh, need meresoolaga riisivahvlid on jumalikud! Ma sõin pool pakki paljalt ära ja teise poole jaotasin magusa-soolase katte vahel ära. Ehk teisisõnu kasutasin vahvlit nii soolase võileiva tegemiseks, aga ka magusa. Vegan juust + tomat + avokaado annavad riisivahvlile nii hea meki. Magusaks panin sinna peale näiteks maapähklivõid. Ehk siis see "meresool" seal ei ole nii tugev, et vahvlit ei saaks kasutada ka magusate asjadega. Need olid tõepoolest meie pere lemmikud ja läksid isiklikult minul väga kiirelt alla.

Šokolaadiga riisivahvlid olid minu jaoks taaskord katsetamise koht. Kevadel Hispaanias olles sõin sealseid vahvleid šokolaadiga, aga kuna olin natuke haige, siis jäi negatiivne mälestus neist. Eestis ma ei olegi suutnud neid süüa ja nii lähenesin ka nendele väga ettevaatlikult. Vaikselt ja väikselt hammustasin esimese ampsu, närisin kahtlustavalt... Njaaaa... maitse on ju hea... šokolaad seal peal mulle väga "päris" ei tundunud, kuid ei midagi sellist, mis oleks mind ülejäänud riisivahvlit käest panema. Nagu pildilt näha, siis pildi tegemise hetkeks oli pool pakki juba söödud, aga seda mitte minu poolt :D Kui mina nautisin neid meresoolaga vahvleid, siis mu kaasake nautis neid šokolaadiga vahvleid. Ühe vahvli sõin mina küll skepsisega, kuid teise juba suurema naudinguga. Suureks sõbraks ma nendega siiski ei saanud ja ise vist endale neid poest ei ostaks. Ma eelistan toorbatoone....


Ehk siis - kui Sa väärtustad e-ainete ja säilitusainetevabu tooteid, mahetoitu, puhtaid ja häid maitseid, tahad vältida valget suhkurt ja gluteeni ning eelistad vegan-tooteid, siis on LOODUSVÄGI nii hea valik :) Mulle meeldib eriti veel see, et nad on eestimaised ning nende hinnad ei ole laes. Olles põgusalt kursis ka firma sünniloo ning igapäevase tööeetikaga, siis on ainult uhkus ja au nende tooteid tarbida. Tegemist ei ole ettevõttega, kes tegutseb kasumi saamise eesmärgil. Ei, neil on hoopis olulisem ja ilusam missioon!

Lisaks testitud asjadele on meie peres suhteliselt sageli kasutusel ka nende erinevate maitsetega tofud, vahel joome nende smuutisid ja täismahlasid, igapäevaselt kasutame nende kookosõli ning jõulukingiks saime ka nende ühe metsamee. 

Vaata lähemalt: www.loodusvagi.ee


You Might Also Like

0 comments