Kui suurelt Sa julged unistada?

pühapäev, detsember 04, 2016

Tunnistan ausalt: ma olen suuuuuur unistaja!


Mulle meeldib teha igasugu nimekirju oma suurtest unistustest, olgu need siis riigid, emotsioonid, kogemused, asjad vms. Ma lihtsalt usun siiralt, et kõik siin maailmas on võimalik ning absoluutselt iga asi algab mõttest. Seetõttu tuleb väga tähele panna, mida ja kuidas me mõtleme, sest just meie enda mõtted võivad meid kõige rohkem alla tõmmata ja väiksena hoida.

Kirjutasin kord ka blogipostituse sellest, et mida ma siis endale räägin. Loe seda siit.


Võib-olla sellepärast mulle meeldibki Kaisi Kask tehtud raamat "Minu väga hea aasta". Olen ise selle poolt, et aasta lõpus käesolev aasta kokku võtta (olen seda oma eelmistes, privaatsetes blogides mitu aastat juba teinud) ning ka uueks aastaks plaanid-soovid-unistused-ideed paika panna. Ka seda olen ma juba mitmeid aastaid teinud, küll digitaalselt (taaskord blogis), küll paberi peal (kandes nimekirja ja soove endaga alati rahakoti vahel kaasas).

Raamat "Minu väga hea aasta" muudab aga kokkuvõtte tegemise, unistamise ja oma eesmärkide läbi mõtlemise nii palju lihtsamaks, mugavamaks, konkreetsemaks ja selgemaks.


Selle mõnusad alajaotused võimaldavad keskenduda elu erinevatele valdkondadele, küsimused panevad mõtlema asjadele, millest muidu võib-olla ei mõtiskleks ning asjade kirja panemine annab kogu tegevusele suurema väekuse.

Raamatu täitmine, kirjutamine ja läbi mõtlemine võtab kahtlemata päris korralikult aega. Tõenäoliselt nõuab see paljudelt ka distsipliini, järjepidevust ning enda kokku võtmist. Võib-olla tekib ehk isegi ebamugavustunne, kui mõista, millised piiravad uskumused meil on olnud või kui raske on väljuda omaks võetud raamidest ning mõelda loominguliselt, suurelt, unistavalt? Sest unistamine, endale millegi hea ja ilusa "palumine", oma suurte soovide väärtustamine ja enda reaalne sidumine ka nende elluviimisega ei pruugi olla loomulik, lihtne ega iseenesestmõistetav. Usun, et nii mõnelgi tuleb üles mitmeid "protsesse", sisemisi vastuolusid, segadusi ja emotsioone, mis vajavad tegelemist.

Mina olen oma esimese jõulukingi sel aastal igaljuhul kätte saanud :)


Kaisi tegi mulle oma imelise raamatu kingituseks :) Lugesin just ka Valgusekoja detsembrikuu prognoosi (loet SIIT) ja sain kinnitust, et detsember on just õige aeg mõnusaks kodusolekuks, enda sisse vaatamiseks ja selle raamatu täitmiseks. Tunnen sees suurt põlemist ja soovi kogu raamat ära täita, plaanid ja soovid kirja panna ning põnevusega uut aastat ootama jääda!

Sest usun mõttejõu tugevusse, aga toetan ka tegutsemise, esimeste sammude tegemise ja iseenda panustamise vajalikkust. Ma võin küll uskuda Universumi toetust ja seda, et kõik, millest unistan ja mõtlen, saab teoks, aga kui ma tahan võita lotoga, siis pean astuma ka omalt poolt samme ning pileti ostma. Nii vajab ka iga suurem unistus meie reaalseid tegevusi!

Raamat "Minu väga hea aasta" on ideaalne jõulukingitus! 


See on hea hinnaga, saadaval nii Apollos kui Rahva Raamatus ning pole lihtsalt järjekordne "asi", vaid midagi palju sügavamat, hingelisemat, tõelisemat. Mulle tundub see ilusa kingitusena iseendale, armsamale, sõbrale või töökaaslasele :)

Vaata raamatu kodulehte SIIN.
Tutvu nende Facebooki lehega SIIN.


Selline näeb see imeline raamat välja :)
vaata lähemalt: www.minuaasta.ee
Jah, ütle endalegi: mul tuleb üks väga hea aasta!
Unistamine nõuab julgust.
Ja soovidega tuleb olla ettevaatlik - need täituvad :)
Elu ON ilus.
Olen selles 100% kindel.
Vahel on lihtsalt natuke raskemad hetked, aga ilu seepärast kuhugi ei kao.

You Might Also Like

0 comments