Pilguheit meie kodu seintele

reede, november 11, 2016

Täna teen ühe lihtsa ja visuaalse postituse. Nimelt otsustasime, et tahame seintele midagi enamat kui tavapärased helebeežid värvid.

Esimesena sai tähelepanu alumine korrus, sest see oli justkui kõige rohkem kasutatav koht. Sel päeval, kui pidime maaklerilt kodu üle võtma, käisime kell 8 hommikul värvipoes ja valisime suhteliselt ekspromt (nii meielik!) fuksiaroosa värvi. Kodu vastuvõtmise asemel palusime maakleril hoopis seinad uuesti üle värvida :) Hihihh, ma ei taha teada, kui pahur ta võis olla :D

Igaljuhul fuksiaroosa ja väga tuus sein meil elutuppa sai, ülejäänud alumise korruse seinad said helehallid/-sinised. Tahtsime helehalli, kuid värv tuli selline, mis teatud valguses on ikka konkreetselt sinine. Nojah, natuke harjumist vajas, kuid üldmulje on siiski tore.

Aga roosa sein vajas veel midagi. Mingit pisinüanssi, mis selle enam särama ja terviklikuks muudaks. Mõtlesime pikalt ja laialt, kaalusime erinevaid seinakappe, -konstruktsioone ja kellasid, maale jne, kuid lõpuks otsustasime StenCilit seinašabloonide kasuks. Põhjala suled kõnelesid meiega kohe :)

Nende tegemine oli väga vastutusrikas (ikkagi täiesti valge ja fuksiaroosa värv, ebaõnnestumise hirm oli suur!), kuid tegelikult vägagi lihtne protseduur. Kinnitasime tellitud šablooni seinale ja alustasime õpetuse järgi tasa ja targu värvimist. Pärast korralikku kuivamist võtsime ette teise sule protseduuri. Okei, kui nüüd täiesti aus olla, siis teine sulg tuli paar päeva hiljem, umbes 2h enne minu sünnipäevakülaliste saabumist :D

Värv jäi ilus, tulemusega jäime rahule. Teise sule värvimisel miskipärast värv väga hästi haakuda teatud kohtadest ei tahtnud ning roosa kumas läbi, kuid üldpilti see õnneks segama ei hakanud. Meile meeldib :)

##

Teine tuba seisis suhteliselt pikalt nende "ilusate" beežide seintega, mis minus isiklikult tekitasid suhteliselt kõleda ja külma tunde.

Ühel hetkel tundsime, et tahame ka sinna StenCiliti šabloonidega mustri teha. Me ei soovinud mingit tapeeti ja ainult värvimine tundus igav. Elulille muster oli lahe ja kõnetas meid mõlemaid.

Nüüd tuli hakata mõtlema värvide peale - mis oleks õige ja lahe? Nuputasime ja nuputasime ning lõpuks jäi taaskord suhteliselt julged värvid - tumehall ja kollane. Seinad lasime tumehalliks ära värvida varem ning kuna Elulille mustri tegemine tervele seinale oli liiga suur, mahukas ja vastutusrikas töö, mida meie ei tihanud ette võtta, siis tellisime StenCiliti professionaalse meeskonna seda tegema. Nad tegid seda hästi, sest sein oli tõesti väljakutsuv - tumehalli peale pidi kollasega lausa kaks korda tegema, et liigselt läbi kumama ei hakkaks. Sain aru, et tavaliselt peaks ühe korra värvimisega tegelikult hakkama saama....

Aga selline see tuli - elujõuline ja energiat täis elulill. Üks terve sein on seda täis, ülejäänud seinad on tumehallid.

Igaljuhul - ma olen StenCilit erinevatest šabloonidest täiesti vaimustuses. Enamik neist tunduvad piisavalt lihtsad, et igaüks nende värvimisega ise hakkama saaks. Kui on suurem pind või keerukam ja täpsust nõudvam muster, siis soovitan spetsialistid tellida. On seda väärt!

Nii et - vaadake nende kodulehekülge ja toetage ägedaid Eesti tegijaid - www.stencilit.co

Suled kõnelesid meiega kohe.
Panime kaks sulge. Meile niimoodi meeldib.


See tuba on meil veel poolik, kuid vähemalt sein on valmis :)
Kollase ja tumehalliga Elulille muster. 
Meie tore sein :)
Ise oleme rahul!

You Might Also Like

0 comments