Naiselik mandalatants

kolmapäev, november 02, 2016

Käisin eile kogemas sellist huvitavat, ilusat ja naiselikku asja nagu mandalatants. Tuli see idee ja mõte mul sellest, et seoses aina suureneva kõhuga on tahes-tahtmata tekkinud tunne endast kui paksemast, ilma keskkohata naisest. Või ei, pigem mitte naisest, vaid juba emast. Ehk see energia, mida endas olen viimasel ajal tundnud, on pigem emalik, ettevaatlik, tasakaalukas, rahulik. Olen eelistanud laiemaid riideid, langevaid ja vabamaid, olnud selline.... ma ei tea, emalik ja tundnud end teatud hetkedel juba päris paksukesena.

Tegelikult ju tean, et mu sees on meie beebi ja see on nii ilus kõtuke, mis mul ees on! Et ma ei ole paks, vaid ma olen imeline lapseootel naine. Olen püüdnud teadlikult endas seda naiselikkust ja jumalannalikkust esile tuua, kandnud ümber riideid, käisin juuksuris, ostsin endale üle mitme aasta korralikud meigivahendid, öelnud endale, et olen ilus, seksikas, naiselik, imeline. See energia võib nii kiiresti teiseneda.... naise asemel muutuda emaks. Aga ma jõuan veel ema olla küll, praegu võiks tasakaalus hoida ka seda naiselikku, sensuaalset poolt.

Novot, ja siis ma mõtlesingi, et lähen mandala tantsu ja toetan oma naiselikkuse tunnetust. Sest seda see tants teeb - annab nii hea tunnetuse oma kehast, liikumisest, hingamisest. See on liikuv kehaline meditatsioon, mis tšakrate kaupa paneb eluenergia voolama.

Mida me mandalatantsus tegime?


Kuna tegemist on liikuva meditatsiooniga, siis pärast mõnusat hingamisharjutust tõusimegi püsti ja hakkasime tšakrate kaupa ülespoole liikuma, keha aeglaselt liigutades. Merliisi õrn juhendus, ilus muusika, iseendasse vaatamine, oma keha liigutamine, pidev hingamine.... need panid energia ikka korralikult liikuma!

"tantsuliigutused" rasked ei olnud. Tegelikult need polnudki tantsuliigutused, vaid liikumine, mida igaüks tegi nii nagu ise oma keha tajus ja tunnetas. Suures pildis tegime 8-kujulisi liigutusi keha erinevate osadega. Liikumine võis olla nii energeetiline ja sisemine, et väliselt polnudki palju seda liikumist näha.

Mida ma tundsin?


Huuh, energiad hakkasid ikka täiega liikuma! See 8-kujuline liigutus harmoniseerib ja loob kontakti parema ning vasaku kehapoole vahel. Väga vabastav, tugev ja jõuline oli see minu jaoks. Tundsin, kuidas kehas hakkasid energiad ärkama, liikuma, ülespoole suunduma. Ühel hetkel oli peas küll suhteliselt tugev pinge, kuid viimaseid tšakrate-liigutusi tehes need vabanesid.

Huvitav oli ka see, et ma nii automaatselt tahtsin kõiki liigutusi teha ikka hästi tublilt, korralikult, võimalikult täiuslikult, nähtavalt jne. Ja siis, ühel hetkel, kui lubasin endal teha liigutust nii aeglaselt, kui vähegi suudan, siis läks tähelepanu päriselt minu sisse. Hakkasin oma keha hoopis teistmoodi tunnetama. Aeg justkui peatus, tekkisid uued aistinguid, üles kerkisid naiselikkuse ja oma keha tunnetamise nüansid. See oli ilus. See oligi see, mida otsima läksin. Tõsi, vahel tuli ka kurbus, sest sain aru ka sellest, et ma näiteks ei jaksanud kogu tunni püsti seista, vaid pidin pooli harjutusi istudes tegema...

Ehk siis - läksin otsima naiselikkust, leidsin selle ja sain sellega kontakti, kuid suhteliselt tantsu lõpus. Aga see on ju loogiline ka, sest nii kerge on olla "ühiskondlikult" tubli, tugev, täiuslik. Mida mu keha aga tegelikult ütleb? Kuidas ta päriselt liikuda soovib? Mis sõnumeid endas kannab, mida vajab ja mille järgi igatseb?


Naised on sageli kaotanud ära oma naiselikkuse. 


Mehelikus maailmas muututakse aina mehelikumaks, kodus ollakse ema-rollis. aga see naine? See jumalanna, mis meie sees on, soovib ka tähelepanu. Sensuaalsus, võrgutamine, enda keha austamine, enesekindlus, õrnus, habrasus, seksikus, mängulisus, naiselikkus. Mandala tants on tõesti ilus, lihtne ja hea viis, kuidas leida üles see naiselikkus, äratada ellu või hoida seda, tunnetada oma keha, lubada eluenergial voolata ja saada kontakt iseenda ja Emakese Maaga.


Merliisi juhendamisel saab Mandala tantsu kogeda igal teisipäeval kell 19 PESA's. Facebooki üritus on SIIN.


Soovitan tõesti. Iga naine vajab aega, et toetada oma naiselikkuse energiat, võtta hetk iseendale, oma kehale ja meelele ning lubada energiatel voolama minna. See mõjub rahustavalt, tugevdavalt, vabastavalt.

Naiselikkus on meis kõigis olemas.
See tuleb üles äratada. Seda tuleb hoida.
Seda tuleb austada ja jumaldada! 
A woman is the full circle. Within her is the power to create, nurture and transform.
- Diane Mariechild -
A woman who ebraces her femininity,
is a woman who knows her power.
- Kelly McNelis - 
Olla korraga õrn ja tugev on oskus, mille poole püüelda.
I'm very definitely a woman and I enjoy it.
- Marilyn Monroe -

You Might Also Like

0 comments