Appi! Nõelravi

kolmapäev, november 09, 2016

Appi. Õudne. Nõelad. Teravad ja pikad, peenikesed ja valusad. Miks küll ometi peaksin ma laskma endale nõelu kehasse lükata? Eriti veel kohtadesse, kus need tõeliselt õõvastavad tundusid - kahe silma vahele, südame piirkonda, sabakondile jne. Huuh!

Hirm oli ikka suur. Pinge oli kehas totaalne, isegi pärast lõõgastavat massaaži, mis nõeltele eelnes. Jah, massaaži ajal olin lõdvestunud, aga nii kui taipasin, et nüüd läheb nõelte panemiseks, tõmbusid kõik lihased krampi kui päikese käes kuivanud tomat ning tundis valu juba enne nõelatorget. Dr. Serov, kes nõelu mulle pani, muheles ja palus mul lõdvestuda. Ta selgitas, et nõelad on valusad ainult siis, kui ma hoian lihaseid pinges või kui kuskil on tugevam takistus. Kuulsin täielikult, mis ta rääkis, aga absoluutselt ei kuulanud. Keha jäi pingesse, tee mis tahad.


Niimoodi tundsin end 1,5 aastat tagasi, mil esimest korda nõelravisse ehk akupunktuuri jõudsin. Dr Jüri Serov on Hispaanias, Barcelona lähedal asuva Lloret del Mar linnas tegutsev Eesti taustaga hiina meditsiini praktiseeriv arst. Ta on tõeliselt heal tasemel ja teatud ringkondades väga tuntud tegija. Mina olen tema juures käinud viimase 1,5 aasta jooksul mitmeid kordi. Kui ma nüüd täiesti aus olen, siis nõelravi olengi ainult tema juures Hispaanias lasknud teha. Eestis on ka kindlasti häid kohti, TerviseAlkeemia näiteks, aga miskipärast ma Eestis pole käinud.

Miks nõelravi hea on?


Esiteks ütlen tausta mõttes nii palju, et nõelravi ehk akupunktuur on maailma üks vanimatest meditsiinilistest protseduuridest. See pärineb Hiinast ja on enam kui 2500 aastat vana. Meie kehas on palju punkte, mis on eluenergia voolamiseks olulised. Meridiaanid pole silmaga nähtavad, kuid energeetiliselt tuntavad. Paraku on meil äärmiselt palju blokeeringuid just energeetilisel tasemel ning nõelad on eriti tõhus, kiire ja töötav vahend eluenergia voolama panemiseks.

Seda kasutatakse paljude erinevate haiguste ja haigusseisundite raviks ning ennetamiseks, sest meetod on lihtsalt niivõrd tõhus. Erinevate punktide eluenergiat suurendades saabki mõjutada kogu organismi, siseorganeid, meeleelundeid ja kudesid kehas. Suurem eesmärk on energia tasakaalustamine, üldise heaolu parandamine, haiguste ravi ja ennetamine.

Mida nõelravi minus muutnud on?


Huuh, see nimekiri on pikk! Esimest korda jõudsin nõelravisse järgmisel päeval pärast oma magistritöö kaitsmist. Selja taga oli väga emotsionaalne, raske ja pingeline periood. Olin end korralikult üle töötanud, vaat et lausa läbi põlenud ja emotsionaalselt väga tugevaid tundeid kogenud. Kogu mu elu oli lühikese ajaga ju peadpööritavalt muutunud.

Korraliku ja tubli Getterina võtsin ma 4-ks päevaks Hispaaniasse tulles kaasa kõik tööasjad ja märkmikud, sest plaanisin enne ja pärast seansse ikka ju tööd teha. Aga tuhkagi! Nõelad vallandasid minus sellise väsimuselaine ja kogu see ülekoormus, rusutus ja jõuetus voolas minust välja. Võin öelda, et suures pildis magasin kõik need 4 päeva, mil siin veetsin. Und oli mu sees nii palju ja kui ma tavaelus seda pidevalt alla surusin, siis pärast akupunktuuri see enam võimalik polnud. Väsimust ja und lihtsalt tuli, tuli, tuli. Meeletult hea!

Eelmisel suvel olin Lloretis pikemalt, lausa kolm nädalat ning tegin 17-päeva järjest seansse. Siis tundsin mõju sügavalt - emotsionaalne ja üldine vaimne olek läks väga sügavaks, avatuks ja helgeks; seljavalud kadusid; pinges jalalihased lõdvestusid; hakkasin kasutama õigeid lihaseid ja üldine kehahoid paranes. Ülaselja pinged olevat samuti oluliselt pehmemaks muutunud.

Ja nõelad? Need muutusid mu sõbraks. 


Enam ei olnud ma pinges, kui arst need mulle peale pani. Ei, ma lausa ootasin neid, sest see mõnus vabaduse, lõõgastuse ja tervenemise tunne on vaat et sõltuvust tekitav. Palusin tal vahel nõelu lausa rohkemgi panna ja tugevamat ravi teha, sest mõju oli nii hea. Vahel oli seansside ajal mõnus vaikne muusika, vahel kuulasin Luule Viilmaa audioplaati, vahel mõtisklesin maailmaasjade üle ja vahel jutustasime arstiga.

Kui energia läheb voolama, siis vabanevad paljud blokeeringud, seda nii emotsionaalsel, hingelisel kui ka füüsilisel tasandil. Neid analüüsides ja lubades neil minna teeme ruumi hoopis uutele arusaamadele, tõekspidamistele, hoiakutele ja harjumustele. Ma tunnen alati pärast seanssi end lendavana, terve maailm on valla ja absoluutselt kõik siin ilmas on võimalik!

Lendan. Hõljun. Usaldan. Rõõmustan. Armastan. Voolan. Imeline!


Ehk siis - proovige akupunktuuri. See on lahe. Esialgu teeb hirm valu suuremaks, aga tegelikult on see justkui sääsehammustus. Mõju on nõelravil aga suurem kui oskad ehk arvata.

Mõelda vaid, mis kõik võib hakata sündima, kui meie eluenergia hakkab voolama, takistused kehas kaovad ja kogu olemine muutub mõnusalt terviklikuks? :)Tervise Alkeemia kodulehel on välja toodud mitmeid erinevaid terviseseisundeid, mille korral akupunktuur aitab, ravib või ennetab. Vaata SIIT.
Nõelravi taastab eluenergia.
Selle ainukese energia, mis päriselt loeb.
Selle abil meie silmad säravad, süda armastab ja hing usaldab.
Kus lõpeb võitlus,
seal algab tänulikkus.
- Neale Donald Walsch -
Me kõike oleme vabad.
Täpselt nii vabad, kui vaba on meie keha, hing, meel ja vaim.
Mitte keegi ei takista meid peale meie enda.
Meie keha ja vaim pole kaks erinevat asja. Need on alati ühendatud.
Hoolitsedes oma keha eest, hoolitseme ka vaimu eest.
Aga tähelepanu, hoolt ja vabastamist vajavad mõlemad!
Mina olen nõelravi suur austaja.
See iidne hiina raviviis jõuab õnneks aina rohkem ka läänemaailma.
Jätame mineviku seljataha. Hingame seda välja.
Tervitame tulevikku. Hingame seda sisse.
Samal ajal aga oleme olevikus, seda täielikult nautides.

You Might Also Like

0 comments