Mida ma jälle õppima läksin?

neljapäev, oktoober 06, 2016

Kas Sul on ka vahel tunne, et tahaks midagi uut õppida? 


Mul on .... nn "päris" ülikooli ma hetkel minna ei soovi, seda 2-3 aastat püsivust ja pühendumist minus hetkel pole, kuid uusi teadmisi, arengut ja haritust soovin küll. Olin ka varem kuulnud Rahvaülikoolist, sest olin osalenud loovkirjutamise kursusel. Tõsi, seda küll Tartu Rahvaülikoolis. Tallinna omas ma veel üheski loengus käinud polnud.

Augustis tundsin, et see sügis tuleb eriline! Lisaks muudele asjadele tahtsin ma kindlasti midagi ka õppima minna. Sirvisin Tallinna Rahvaülikooli koolituskava ja huvipakkuvaid kursuseid on nii megapalju. Alguses panin terve märkmiku endal kursuseid täis, aga siis tulin tagasi maa peale ning jätsin endale kaks 2-kuust kursust. Üks neist algab täna, teine järgmisel nädalal.

Täna algab mu astroloogiaõping :) Ametlik nimetus on sel muidugi veel huvitavam - astroloogia salakeel ehk teejuht sinu astroloogilise sünnikaardi avastamiseks. Ma tean küll, et beebiootel naistel võõrad sünnikaarti vaadata ei tohi, aga ma saan ise enda kaarti vaadata ning õppida põhilisi asju ikkagi. Siis saan ka oma astroloog Karini rääkimistest loodetavasti paremini aru, mõistes sügavamalt, mida see siis ikkagi tähendab, kui Jupiter on seal vms...

Järgmisel nädalal alustan lisaks astroloogiale ka loovkirjutamise kursusega, millel on ka ilus pealkiri - loovkirjutamise kursus ehk kuidas vabastada oma loovus ja lihtsustada tekstide sündi. Suures plaanis ma ei tunne, et mul oleks raske tekste kirjutada, aga mõtlesin, et käin selle kursuse läbi, mine tea, ehk saan mõned uued nipid ja viisid, kuidas veelgi loovamalt tekstidele ja sisule läheneda. Üks asi on töö, mida teen (seal ei saa vb nii loominguline olla), kuid siin blogis võib lahedaid loovkirjutamise tulemusi jagada ju küll :)

Mis mulle veel Tallinna Rahvaülikooli kursustest silma jäid ja kuhu ma minna tahaks?


Suhtlemine meediaga - seda kuulaks puhtalt professionaalsest huvist. Ma ju tean neid asju, kuid vahel on hea end värskendada, "kolleege" kuulata ning vaadata, ehk saab isegi mõne uue nõuande.

Fototöötlus - ma ei ole küll suur fotode töötleja, kuid sellele kursusele olin end küll juba registreerimas. Kahjuks ühtis see juba valitud kursustega ja pidin loobuma... Mul on tunne, et see on oskus, mille õpid ära ja mida saab väga pikalt kasutada.

Taaskasutus on mood - ohhhh, mulle nii meeldib nö vanast uut teha! Praegu on see natuke tagaplaanile jäänud, sest meie kodu stiil ei ole selline, aga mõned aastad tagasi, kui veel maamajas rohkem müttasin, siis meisterdasin küll igasuguseid asju. Seda siis nii riietest kui ka tarbeesemetest. See kursus tundub lahe!

Tooršokolaadist trühvliteni - mu armas Ingrid oskab tooršokolaadi teha, kuid ma tahaks ka osata. Seni olen end šokolaadi valmistamise ajal mõnusalt diivanile või köögilaua äärde sättinud, protsessi pealt vaadanud ja jutuvestmist sel ajal nautinud, kuid tahaks, et ma ka oskaks neid teha. Samas saab seda mulle õpetada ka Ingrid.... Kahtlemata on see ka selline kursus, mille oskused jäävad terveks eluks.

Sisekujunduse kursusele plaanisin ka täiesti tõsimeeli minna, kuid vaatasin, et iganädalane kalender läheb natuke liiga täis. Tahaks kodus ka olla, armsamaga aega veeta, sõpru näha ja vahel täitsa omaette jalutada. Niiet sel sügisel jäi see ära. Oleks olnud aktuaalne, sest meil pool kodu alles suhteliselt sisustamise järgus.

Kunst kui teraapia - dialoog iseendaga - see on kindlasti hästi huvitav, avardav ja maailmapilti täiustav kursus. Mõistuse tasandil jõuame ühele arusaamisele iseendast, aga kui lubada juhtida hoopis oma meeltel, siis võivad tulemused olla täiesti teised.


Aiaplaani joonistamine oli ka nii huvipakkuv, sest meil see aiakujundus ju täitsa tegemata. Sel suvel saime muru külvatud ja maapinna enamvähem tasandatud, aga nüüd oleks vaja seda kõike kujundama hakata. Tuleb vist kevadel minna :)

#

Nagu te aru saate, siis ma olen VÄGA õpihimuline, uudishimulik ning tahaks igal pool käia, osaleda ja kogeda. Kõike ei saa, seega valisin selleks sügiseks kaks. Lisaks käin veel Hiina meditsiini teooria aastasel koolitusel ning psühhodraamas. Ütleme nii, et tegemist on :)
Areng on elurõõmu allikas!

Õppimine on areng. Alati.
Ja me ei saa kunagi lõplikult "valmis".

Armastust südames saab täita mitut moodi.
Armastus ise on ka erinev.
Minu üks armastus on kindlasti õppimise ja arengu vastu.

Võttes välja vastukutseid võime avastada endas hoopis uued anded ja küljed.

You Might Also Like

0 comments