Kuldse Kella harjutused

kolmapäev, oktoober 19, 2016

Hakkasin sügisest Hiina meditsiini õppima ning seoses sellega olen oluliselt rohkem teadlikuks saanud erinevatest energiatest, mis meie organismis on. Igal organil on oma energia ja üheskoos mõjutavad need meie igapäevast- ja ka eluenergiat.


Hiina meditsiini keskuses Tervise Alkeemia toimuvad erinevad treeningud. Võtsin pikalt hoogu, aga lõpuks jõudsin Qi Gong "Kuldse Kella Harjutuste" treeningule


Kodulehel kirjutatakse nii: "Kuldse kella harjutused" (hiina k. jin zhong shi er lian shou) on väga vana võimlemisharjutuste kompleks, mis oli kuni eelmise sajandi lõpuaastateni väheste väljavalitud hiina meditsiini arstide ja võitluskunsti meistrite pärusmaa. Teadmisi sellest kunstist pärandati põlvest põlve vaid perekonnasiseselt või väga vähestele väljavalitutele.

Õnneks on nüüdseks need harjutused ka tavainimesteni jõudnud ja igaühel on võimalus oma tervist tugevdada, haigusi vältida ning läbi selle elust rohkem rõõmu tunda."

Tundub põnev, eksole!


Hiina meditsiini teooriakursustel oleme mitmeid kordi rääkinud sellest, kui oluline on enda energiate hoidmine ja tugevdamine, eriti raseduse ajal. Seetõttu oli mu huvi Kuldse kella harjutuste vastu suur.

Mis seal siis toimus?


Alustasime keha "üles äratamisega" ehk erinevate mudimiste ja patsutustega. Pannes energia lihtsamate liigutustega tööle, hakkasime tegema juba olulisemaid, neid Kuldse kella harjutusi. Poose oli palju, need vaheldusid suhteliselt kiiresti. Ma oleksin tahtnud isegi kauem igas asendis seista, kuid juu pole vaja, energiad lähevad liiga liikuma ja üle ei tasu pingutada.

Mõned asendid olid kummalised ja isegi naljakad ning kui ei oleks tundnud energiate liikuma hakkamist, siis ei oleks uskunud, et need töötavad :) Ehk siis - võttes teatud poosi, hingates õigesti ja tehes veel mõnd pisikest nüanssi, on võimalik oma siseorganite energiad ikka väga liikuma panna! Lahe. Kahte viimast harjutust rasedatele ei soovitata, aga teistele väga. Need panevat alakehas ja seksuaalpiirkondades energiad eriti liikuma, mõjudes hästi mitmel tasandil.

Rahvast oli suhteliselt palju, õhustik oli meeldiv ja mõnus, tund kestis 1h ning oleks võinud isegi pikem olla...
Kuldse Kella Harjutusi soovitatakse alguses teha kindlasti koos õppinud juhendajaga, sest kui hoida keha vales asendis, siis võib kasu asemel organismile hoopis kahju teha.

Igaljuhul väärt kogemus ja kindlasti lähen veel! Esmaspäeviti ja neljapäeviti need toimuvad.

Täpsem info SIIT.

Follow my blog with Bloglovin
Kui energia voolab, siis on meil energiat ja tervist.
Hiina meditsiin tegeleb Qi ehk energiatega.
Lääne meditsiin tegeleb füüsiliste sümptomitega.
Üks suuremaid põhjuseid, miks me oleme õnnetud, on ülemõtlemine.
Kui lihtne asi, aga kui raske teha!

You Might Also Like

0 comments