Minust


Siit peaksite saama ülevaate, et kes mina, Getter, olen. 


Mäletan, et 2009. aastal suundusin ma antud küsimusele vastust soovides Indiasse. Läksime tollase kallimaga, seljakotid seljas, 6ks kuuks sinna maagilisse ja proovilepanevasse riiki rändama. Minus oli konkreetne soov – saada sel rännakul teada, kes ma siis olen.

Meil oli vaid umbes nädalake sellest pikast reisist jäänud, kui istusin keskpäevases kuumuses meie hotellitoa rõdul, vaatasin mööduvad inimesi, nautisin sagimist, mis ümberringi toimus ning mõtted läksid teekonna alguses püstitatud küsimusele. 

Mõtlesin ja mõtlesin ning sain aru – ühest definitsiooni, kes ma olen, pole. Ma olen iga päev uus, igas hetkel uuenen taas. Jah, on mingid välised indikaatorid, mille järgi saan end identifitseerida, kuid ka need pole tegelikult Mina. 

See, kes ma olin 5 aastat tagasi, ei ole enam tänane mina. Ma olen kogu aeg muutuses, arengus, liikumises.

Erinevate meetoditega olen jõudnud oma sügava olemuseni. See on, nagu meil kõigil, sügav ja puhas armastus. Ei midagi muud. Me kõik oleme armastuse energia. Igapäevases elus meile sageli sellest teadmisest aga ei piisa, jäädes kaugeks ja kättesaamatuks ning andmata justkui piisavalt selget vastust.

Mõned faktid ja nüansid minu kui inimese kohta:

Minu nimi on Getter.

Minu vanus on 30.

Minu elukoht on Tallinnas.

Minu kirg on kirjutamine, ideede genereerimine, unistamine, planeerimine, nimekirjade koostamine, reisimine, areng (mis hõlmab siis peamiselt isiklikku kasvamist ja millele aitavad kaasa raamatute lugemine ja koolitustel käimine). Mingil perioodil nautisin täiega suhtlemist ja tundsin pidevat vajadust kuskil olla ja midagi teha. Täna on mu lemmikpaik maailmas meie koduke. Suhtlemise asemel eelistan olla vaikselt kodus, kuulata lemmikmuusikat ja nautida lähedaste seltskonda.

Olen pärit Kesk-Eestist, Türilt. Pärast gümnaasiumi lõppu kolisin Tallinnasse, suundudes Tallinna Ülikooli sotsioloogiat õppima. Vahepeal elasin 6 kuud Indias, vahetasin rohkelt töökohti (Eestis) ning nautisin täiel rinnal elamist. Magistrikraadi omandasin samuti Tallinna Ülikoolis, sel korral kommunikatsiooni instituudis ajakirjandust ja meediakommunikatsiooni studeerides.

Jumaldan vaikseid hommikuid, päikesepaistelist männimetsa, õhtupimeduses meie küla vahel jalutamist, küünlaleegi rahustavat mõju, mantrate ja viirukite kombinatsiooni, pikki kallistusi, inimpsühholoogiat, egotüüpe, raamatuid, puhtust ja korda ning kirjutamistuhinat, mil sõnad, mõtted ja ideed minust lausa ise välja voolavad. Lisaks jumaldan seda mõnusat adrenaliini, mis tekib uute ideede mõtlemisel ja nende kirja panekul (ehk nende ideede realiseerimise planeerimisel).


Suures pildis öelduna võib minu olemuse kokku võtta selliselt:

Olen rõõmsameelne 30-aastane naine, kes on maailma suhtes igatepidi uudishimulik. Olen 10 aastat tegelenud endaga mitmel tasandil, st arendanud end nii tööalaselt (kirjutamine & turundus) kui ka vaimselt ja spirituaalselt. Olen suhteliselt mitmekesiste elukogemustega ja soovin seigelda terves maailmas, nii selles, mis asub mu sees, kui ka selles, mis on meist väljas.

Ilusat ja head soovides,
Getter