Mis juhtuks, kui lubaksid endal olla emotsionaalne?

pühapäev, detsember 30, 2018

Mis saaks siis, kui me teeks rohkem südamega, emotsiooni ja hetke ajendiga ning jätaks vahelduseks välja mõistuse? Sest mõistus analüüsib, hakkab kahtlema, mõtleb üle, tekitab liigselt aga'sid, mõtleb asju keerulisemaks jne. Ja nii me jätame paljud asjad tegemata, võimalused kasutamata, elu elamata.


Jah, vahel on mõistus hea, hoides meid kahe jalaga maa peal. Vahel see tasakaalustab ning hoiab meid eemal liigsetest rumalustest. Vahel see on vajalik hakkamasaamiseks, planeerimiseks ja turvalisuseks. Aga väga paljudel hetkedel on mõistus just see peorikkuja, kes ei lase ägedatel asjadel sündida! 

Pane mõistus kõrvale. Analüüsi vähem. Mõtle vähem. Ole emotsionaalne. Tegutse hetketunde ajel. Ole südames. Hoia süda avatuna. Naera ja naerata. Loo põnevust. Naudi teadmatust. Seikle.

Mis kõik võiks juhtuda, kui paneksid oma mõistusele korra stopi ja lubaksid emotsiooni ajel elada? Kasvõi aeg-ajalt, mitte kogu aeg, loomulikult. Sest tasakaal peab olema ja liigne emotsionaalsus on tasakaalutus.


Millal viimati tegid Sa midagi esimest korda?
Millal viimati tegid Sa midagi, mida arvad, et tegelikult kardad/pelgad/väldid?


Öeldake, et me ei kahetse asju, mida oleme teinud, vaid neid, mida oleme jätnud tegemata.

Niisiis....  

* helista võõrale numbrile
* kutsu silmarõõm kohtama
* mine ekspromt kinno
* tee midagi, mida pole mitte kunagi varem teinud
* jaga seda, mida päriselt mõtled
* julge võtta maskid eest ja olla Päris Sina
* üllata kedagi millegi armsaga
* tee häälsõnum või video teksti saatmise asemel
* osta emotsiooni ajel lennupilet
* naudi ekspromt spaa-külastust
* ööbi lihtsalt niisama mõnes hotellis
* suudle kedagi, keda tahaks, aga pole julgenud
* tantsi lava peal, sest miks mitte!
* laula kõva häälega autos kaasa (+ tee miimikat juurde)
* hakake sõpradega koos tantsima (mida veidramad liigutused, seda naljakam)
* kandideeri mõnele uuele töökohale
* anna lahkumisavaldus, kui oled seda kaua kaalunud
* mine etteplaneerimatult kodus passimise asemel hoopis välja
* küsi palgakõrgendust
* värvi juukseid
* muuda juuksestiili
* kutsu sõbrad hommikusöögile
* saada silmarõõmule lilli
* ilmu silmarõõmu ukse taha ja vii talle šokolaadi/kooki/burger/misiganes tore asi
* tee mõni muu romantiline žest
* ütle tänaval vastutulijale midagi ilusat
* hakka võõra inimesega rääkima ja küsi ta käest nt millegi kohta arvamust
* õpi selgeks mõni pill
* tee kuu-kaks mõnd sellist spordiala, mida pole kunagi varem teinud


Ela oma elu naudinguga! Astu välja mugavustsoonist, kasva ja arene. Vaata otsa kohtadele, inimestele ja olukordadele, mis tekitavad ebamugava tunde. Mida on sellest õppida? Kuidas saad sirutuda? Mismoodi kogu aeg aina paremaks versiooniks iseendast? Ära jäta midagi tegemata selle pärast, et kardad, pelgad, pole seda varem teinud! Naudi seda ebamugavat mugavustsoonist väljumist ning naudi veel rohkem oma sisemist kasvamist.


Liigne tagasihoidlikkus, analüütilisus, mõtlemine ja kahtlemine hoiavad Sind väiksena, raamides, arana, tuimana, rutiinis, uimasuses. Hetke-emotsioonide kuulamine ja nende ajel tegutsemine tekitab tunde, et elad. See tekitab lahedaid mälestusi. Naljakaid situatsioone. Põnevaid muutusi elus. Tunnet, et kuulad oma südant.


* Ma mäletan, kuidas ükshetk tahtsin õppida mingit pilli. Järgmisel päeval ostsin endale suupilli ja hakkasin seda õppima.
* Ühel sügisel mõtlesin, et tahaks mingit sellist tantsu tantsida, mida varem pole tantsinud. Liitusin step-tantsuga ja käisin seal paar kuud, kuniks ajad enam ei sobinud mulle.
* Hiljuti käisin 100% ekspromt paaripäevasel puhkusereisil. Täpselt olid vabad päevad, lennugraafik sobis ja kuigi sõbranna ei saanud viimasel hetkel kahjuks kaasa tulla ikkagi, siis läksin mina anyway.
* Emotsiooni ajel läksin salsat õppima. Täna armun sellesse üha enam.
* Emotsiooni ajel olen küsinud küsimusi, jaganud ennast, teinud videoid, saatnud häälsõnumeid, kutsunud külla, läinud külla, vist isegi ostsin auto emotsiooni ajel :D Aga need kõik hoiavad elu elusana, emotsiooni põnevana, toovad naudingut igasse päeva. Vahel tuleb nii hea laul, panen selle valjuks ja huilgan kaasa. Vahel tantsin keset kodu sama laulu järgi 5x repeat'is. Sest - miks mitte?

Elu on elamiseks. Muidugi peab hoidma tasakaalu ja aktiivne tegutsemine peab mõnusalt vahelduma passiivse lugemise, puhkamise ja unega, aga sageli ei vürtsita inimesed oma elu just ülemäära. Ja siis polegi aastast midagi meenutada kui et töö - trenn (heal juhul) - kodu.


You Might Also Like

0 comments