Kui kontaktis Sina oma kehaga oled?

kolmapäev, juuni 13, 2018

Mõni inimene on oma kehaga hästi heas kontaktis. Ta tunnetab täpselt, kus kehapiirkonnas tal mingi pinge on, kus on emotsionaalne takistus, kus midagi füüsilist, kui ta sööb miskit raskemat, on kehas seda kohe tunda, kui on veepuudus, siis on kehas seda tunda, kui keegi küsib, kuidas su “kurgutšakra” end tunneb, siis ta tunnetab ja oskab sellele küsimusele vastata. Kui keegi küsib “kuidas su keha end tunneb” või “mida sa oma kehas tunned” või “kus sa seda emotsiooni/pinget/rõõmu oma kehas tunned”, siis ta oskab vastata.


Ma ei ole see inimene. Ma oskan mõelda. Ma mõtlen, mida ma asjadest arvan, mitte ma ei “tunneta” seda. Ma mõtlen, kuidas mulle see toit sobib, mitte ei tunneta seda.

Mitte, et ma seda tunnetuse osa teha ei tahaks. Ma lihtsalt ei oska. St see ei tule mul loomulikult. Ma olen oma olekult nii meele-tüüp, et minu jaoks on keha kui selline suhteliselt vähetähtsusega. Ma ikka hoolitsen tema eest, püüan teha trenni ja nii, aga ma ei identifitseeri end oma keha kaudu. Ma ei taju maailma oma keha kaudu.

Ega selles otseselt midagi halba ei olegi, kuid inimene koosneb kolmest süsteemist – keha, hing ja vaim. Hinge ja vaimuga ma olen suhtelises heas kontaktis, julgen väita. Keha on aga midagi, millega kontakti saamine tuleb mul läbi teadlikkuse. Miks seda üldse aga vaja on?

Sest keha oma füüsilise eksistentsiga on meie eluspüsimise alus. Kui kehasse tekivad füüsilised pinged või blokeeringud, ja me nendega ei tegele, siis võib asi muudkui kerida ja kerida, kuni ühel hetkel on keha sedavõrd kehvas seisus, et lihtsalt annabki füüsiliselt alla. Aga kui keha ei ole elujõuline, terve ja energia voolav, siis ei saa ka meie täisväärtuslikult elada. Keha on tervise üks oluline osa ja ka selle eest peame teadlikult hoolitsema.

Ma olen teadlikult püüdnud oma oskusi “tunnetada” ja “tunda” suurendada. Kui käin Kristallkambris Evelyni juures, siis seal püüan tunnetada, mida mu keha öelda soovib ja kuidas ma end teatud piirkondades tunnen. Kui osalen psühhodraama lavastuses, siis seal on samuti kehal ja tunnetusel väga suur roll, mõistus on täiesti kõrvale jäetud. Sama ka konstellatsiooniga. Nendes kohtades mul tegelikult päris hästi õnnestub oma mõistus kõrvale panna ja energiatel end juhtida lasta.

Hiljuti käisin ka Ki-Shiatsu koolitusel ning seal oli mõnus tasakaal mõistusel ja meelel (NB! Ma peaksin nüüd oma saadud oskusi ja mõnd harjutust pidevalt praktiseerima. Kui keegi soovib, et ma tema peal harjutaks, siis andke teada, see on ülilõõgastav ja mõnus).


Aasta alguses, jaanuaris, oli aga esimene kord, kui sain kolm pikka päeva tegeleda ainult ja ainult ja ainult oma kehaga. Toimus Dorothe’i e-motion koolitus, mis keskenduski ainult kehale.

Koolituse põhipointid oli: 

  • Meie emotsioonid talletuvad meie kehas.
  • Meie tunded talletuvad meie kehas.
  • Absoluutselt kõik, mida me elus läbi kogeme, saab läbi kogetud nii meeleliselt, kehaliselt kui hingeliselt. Me võime mingid šokid, ehmatused, vihastamised, hirmutardumised, joovastused jne meeletasandilt täiesti ära unustada ja hinge tasandil andestada, kuid keha mäletab neid ka. Rakutasandil tekivad mälestused ja ka need vajavad tähelepanu, hoolitsust ja vabastamist.

Kõik need kolm päeva olid minu jaoks vapustavad. Loomulikult oli seal ebamugavust ja teadlikku mugavustsoonist väljumist, kuid ma sain nii ägedalt palju reaalset kontakti oma kehaga. Sain aru, mis emotsioonid mul kõhus istuvad; sain aru, mis põhjustab mu randmevalu; sain aru, kuidas ma olin alla surunud raevu, kuidas ma olin keelanud endal hirmu välja näidata või tõeliselt rõõmustada.

Pärast seda nädalavahetust olin ma nii palju suuremas kontaktis oma kehaga, “juured” olid maas, maandus oli olemas ja läbi selle oli minus oluliselt rohkem väge. Lisaks oli minu meel puhanud ja lõõgastunum, sest kui pöörasin vahelduseks tähelepanu oma kehale ja selle tunnetamisele, siis sai ka meel ja mõistus puhata. Lõppkokkuvõttes tegid mulle energeetilise pai nii mu keha, mu hing kui ka mu meel.


Mu skeptiline isa tahaks kindlasti öelda, et milleks on oma keha tunnetamiseks vaja ronida koolitusele ja kellelegi selle eest maksta. Tõepoolest, ma võiksin ju iga päev olla kontaktis oma keha ja vaimu ja hinge ja meele ja Algolemusega, aga esiteks ei võta ma selleks nii palju aega, teiseks puuduvad mul spetsiaalsed oskused ja tehnikad, mis aitaksid mind kaugemale sealt, kus ma juba olen ja mida juba oskan, kolmandaks on mu mõistusemeel sedavõrd tugev, et vajab kavalat juhtimist vaigistamiseks. Neljandaks on grupis tegemisel hoopis teine energia ja jõud ning ütlen ausalt – kui mõni koolitusel osaleja poleks silmad kinni vabastava raputamise ajal nii kõvasti karjunud, siis ei oleks ka minul “kork pealt lennanud” ja ma ei oleks KINDLASTI mitte julgenud ega suutnud teatud jõulisi emotsioone enda kehast välja lasta. Mugavustsoon on salakaval asi, sellest väljumiseks on vaja teadlikkust, aga sageli ka jõulist tõuget. Koduseinte vahel üksinda oma kehale keskendudes on (vähemalt minul) seda raske teha.

Lisaks on nauditav tutvuda uute inimestega, jagada oma kogemusi ja kuulata teiste kogemusi, mida nad erinevaid harjutusi tehes said. E-motion koolituse viis läbi Dorothe’i, kelle energia kogemine oli ise juba koolitusel osalemist väärt.

Hea uudis on see, et Dorothe tuleb Eestisse tagasi (ta on Sakslane ja käib rahvusvaheliselt erinevates riikides just kehatööd õpetamas). Ta tuleb tagasi ja teeb ühe retriidi, aga sel korral on see eriti AHVATLEV: viis päeva iseendale, imelisel Viirelaiu saarel, imelise Malle tehtud tervislikud toidud ja tõeliselt suurepärane seltskond!


Kui Sa tunned, et

* sooviksid suurendada kontakti oma kehaga;
* tahaksid teada saada, mida on su keha talletanud
* tahaksid vabastada kehasse rakutasandil jäänud emotsioone ja läbielamisi
* sooviksid suurendada oma vabaduse- ja õnnetunnet
* tahaksid suvest mälestuseks üht eriti võimast kogemust
* tahaksid uusi tuttavaid, kes on pigem vaimsemad, teadlikumad ja iseendaga kontaktis
* rõõmustad võimaluse üle veeta kvaliteetaega iseendaga, süüa suurepärast toitu, teha võimsaid harjutusi, naerda ja lõõgastuda, suhelda ja suhestuda, nautida ja end proovile panna, siis mulle tundub, et see retriit on Sulle hea koht :)

Ametlik nimetus on sellel “Metsalise Retriit” 

ja see toimub 22-27 juuli.

Sellest, miks retriidil just selline nimi on, mida seal täpsemalt juhtuma hakkab, palju see maksab, loe nende FB lehelt SIIT.

Mul on au ja rõõm teatada, et kasutades märksõna “GETTER”, saad Sa sinna regada soodushinnaga, 50 eurot soodsamalt!


Nii et kui Sind see kõnetab, siis järgne oma sisetundele ja kingi endale investeering ISEENDASSE! Nagu mu vanemad on mulle kogu aeg öelnud: raha tuleb ja läheb, mälestus jääb alati Sinuga.

Kasuta registreerudes koodi “GETTER” ja saa Metsalise retriidile 50€ soodsama hinnaga!


You Might Also Like

0 comments