Kas hüppad rongi peale?

pühapäev, aprill 08, 2018

Ma olen käinud päris korralikus mahus erinevatel koolitustel, kursustel ja seminaridel. Õppinud mitmeid huvitavaid tehnikaid ja meetodeid enda sügavamaks tundma õppimiseks, piiravate mustrite avastamiseks ja enda elu paremaks tegemiseks. Võin julgelt öelda, et minu kõige suurem muutus algas Rännaku Intensiivseminarilt.


Viimaste aastatega olen teinud läbi tohutu muutuse. Just iseenda mõtlemises, eluvaates, hoiakutes, tunnetes ja vabaduses. Ma olin pikki aastaid maski taga, manades näole suure laia naeratuse, säravad silmad ja positiivse oleku. Jah, minu natuur ja loomulik olek ongi pigem optimistlik ja kerge, kuid aastaid olin ma maskiga. Selle maskiga, mis ütles, et negatiivseid emotsioone ei tohi välja näidata ning sõpruse-armastuse-soojuse-heakskiidu saamiseks pean ma olema “täiuslikult nunnu, tore, soe ja pehme”. 

Huuh, see oli väsitav! 

Ma seadsin end pidevalt tagaplaanile, surusin oma tundeid alla, elasin endale seatud väga kõrgete nõudmiste järgi. Tundsin, et pean olema heasoovlik, tolerantne, armastav, hooliv, sest muidu jään üksi. See hirm üksinda jäämise ees pani aga nendele ilusatele tunnetele peale suure pinge, enam polnud tegemist vabadusega olla heasoovlik ja tolerantne, vaid nõudmisega. See aga on hoopis teise energiaga.

Mäletan nii selgelt 2015. aasta varakevadet.
Öeldakse, et Rännak jõuab inimese ellu just õigel ajal ning kui Sa oled sellega juba mingil tasandil kokku puutunud – sellest lugenud, kuulnud, mõelnud, et võiks kogeda -, siis on Su hing esitanud juba kutse. Seejärel on küsimus, et kumb võidab – kas hing ja süda, kes soovivad või mõistus ja ego, kes ehk kardavad?

Minu ellu tuli Rännak sedavõrd selgete märkidega, et ignoreerida polnud võimalik, olgugi et ka minul tekkis ärevus, hirm ja korraks ka vastupanu (kas ma ikka pean minema? Ahh, mis ma hakkan enda minevikus surkima!). Teisipäevasel päeval mainis seda meetodit mulle üks kristalliterapeut, kolmapäeval istusin ühes kohvikus maha ja minust vasakul oli Rännaku Intensiivseminari soodushinnaga registreerimise kutse. Neljapäeval kõndisin raamatupoes ja “juhuslikult” nägin raamatut. Sain aru, et minu aeg on tulnud.


Otsustasin ja reageerisin ning nädal hiljem olin seminaril. Teadsin juba minnes, et soovin sukelduda “täie raha eest” oma kogemustesse, allasurutud emotsioonidesse ja puhastada end korralikult. Tahtsin vabadust, suuremat elurõõmu ja lahti saada mingist rõhuvast tundest, millele tol hetkel nime ei osanud anda (siis ma veel ei olnud teadlik, et minu “rõõmus” olek on intensiivne maski-koorem). Jõudsin konverentsikeskusesse, tundes mõnusat ärevust. Südames teadsin, et siit algab mu muutuste teekond. 

Läksin istusin teise ritta keskele, soovides saada Brandon Baysi energiast maksimaalselt osa. Minu jaoks oli tema energia nii võimas, nii puhas, nii armastav, nii megailus (praegugi tulevad külmavärinad peale, kui Brandoni olekule mõtlen!). Samm-sammult sukeldusin endasse, kuulasin ja mõtlesin kaasa ning järjest tegime harjutusi.

Ühe suhteliselt lihtsa harjutuse ajal see juhtus. 

Esimest korda elus sain ma kogemuse, millesarnast ei olnud ma varem osanud ettegi kujutada. “kukkusin” läbi oma egotasandist ja sain päriselt, siiralt ja puhtalt kontakti oma Päris Minaga. Sel hetkel polnud ma veel Rännaku protsessis olevat Lätet kogenud, aga oskan öelda, et see on ka natuke erinev.... Igal juhul, selle harjutuse jooksul juhtus minuga suur muutus. Ma nägin iseend päriselt, ilma selle maskita. Ma sain kontakti oma päris minaga, oma südame ja siira olekuga.

Esimest korda mõistsin, kui suures vales ma elanud olen, kui palju liiga ma iseendale teinud olen ning kui rõõmus, heasoovlik ja tolerantne on minu süda, kui see on vaba nõudlikest koormatest. Ehk kui ma EI PEA olema soe, naeratav, ninnu-nunnu-nännu, vaid kui ma VÕIN olla rõõmus, naeratav, soe ja hea. Kvaliteet on hoopis teine.

See kontakt iseenda südamega sedavõrd sügaval tasandil ühtpidi ehmatas natuke (ma ju ei olnud sellisest kogemuse võimalikkusest varem teadlik), teisalt muutis mind meeletult. Sain aru sellest maskist, mis mind nii tugevalt rõhus. Ja sellest hetkest algas minu suur muutus vabaduse, siiruse ja puhtuse poole. Olin otsustanud selle maski maha võtta, tulgu mis tuleb.


Rännak muutis mind. 

Muutis mind siiramaks, aitas mul võtta ära hirmust peale pandud maskid, andis mulle vabaduse tunda emotsioone ja armastada end just sellisena, nagu ma päriselt olen. Julgen täna rohkem kui kunagi varem olla haavatav ja aus, “riskida” hülgamise ja tõrjutusega, vaadata oma alateadlikesse mustritesse ja õppida tundma ka enda tõrjutud osasid. See kõik annab mulle võimaluse olla autentne, mõista iseend ja maailma oluliselt paremini ning läbi selle olla päriselt õnnelik.

Täna, kolm aastat hiljem, olen ma nii tänulik Elule. Just seetõttu, et ta Rännaku nii selgelt ja tugevalt mu ellu tõi. Ja olen nii tänulik iseendale, et ma julgesin selle väljakutse vastu võtta. Miks väljakutse? Sest enda sisse vaatamine võib olla hirmutav. 

Kuulen sageli, et inimesed lükkavad endaga tegelemist edasi, sest ei taha tegeleda sellega, mis sealt tulla võib. Sest tõsi – Rännak võib ja tõenäoliselt toobki üles valusaid lapsepõlvemälestusi, mis on meid mõjutanud ja mille oleme alla surunud. Rännak võib kaasa tuua kontakti hirmuga hüljatuse, üksinduse, hoolimatuse, armastuse puuduse ees. See võib üles äratada neid meie kõige sügavamaid negatiivseid baastundeid – viha, hirmu, kurbust, üksindust. Tavaelus oleme need nii tugevalt ära blokeerinud, aga see ei tähenda, et neid meil pole.... Kui nendega aga kontakti saame, siis on võimalus need lahti lasta, vabastada, ümber teha ja võimendada positiivseid baastundeid, mis samuti meis kõigis olemas on – armastus, hoolivus, elurõõm, siirus.

Rännaku Intensiivseminaril käinutest ütlevad väga paljud, et pärast seminari tunnevad nad suurt VABADUST ja ARMASTUST. Ehk teisisõnu – minnes rasketest tunnetest läbi, saab need vabastada, enda kehast ja alateadvusest ära saata ning seeläbi tunda end palju vabamana, kergemana, õnnelikumana. Been there, done that! :)

Ka kulda puhastatakse tules

Ainult piisavalt pimedas näed Sa tähti


Kaks ütlust, mis minu jaoks annavad motivatsiooni, kui ma ei julge endasse vaadata, tahan enda sees olevad asjad alla suruda ja pea liiva alla peita.


Teine, mida sageli kardetakse, on teisele protsessi tegemine.
Intensiivseminaril õpetab Brandon, kuidas protsessi saada ja seda ka teisele teha ning üheskoos seda mõlemat pidi ka praktiseeritakse. Ehk et leiad endale partneri ning vahetate omavahel protsesse. “Õõõõh, kuidas ma oskan teisele Rännaku protsessi teha, kui ma pole sellega mitte kunagi varem kokkugi puutunud?” küsivad paljud. Ära muretse, esiteks seletab Brandon selle VÄGA detailselt ja selgelt lahti. Teiseks tehakse näidisprotsess. Ja kolmandaks on Sul skript ees ja Sinu “ülesanne” on seda oma partnerile lihtsalt ette lugeda ja empaatiline olla. Neljandaks on saalis palju praktikuid, kes aitavad ja toetavad absoluutselt iga küsimuse korral! Niiet pole üldse põhjust karta ja ongi mõnus eneseületuse koht :)

Rännaku Intensiivseminar on juba 13.-15. aprillil. Jah, see on ju kohe. 


Kui Sa mu teksti lugesid, mis tunne oli? 
Kas miski südames “võpatas” ja andis märku, et on Sinu aeg? Et Sa võiksid iseend rohkem tundma õppida, endast teadlikumaks saada ja läbi selle vabaneda emotsioonidest, uskumustest ja piirangutest, mida enam ei vaja?

Kas oled valmis rongile hüppama ja endasse sukelduma, läbides võib-olla ka pimedama koha, kuid teades, et tulemuseks on säravaim valgus, suurim armastus ja puhtaim vabadus, mida seni oma elus kogenud oled?

Ma olen selle läbi teinud. 
Ja julgen soojalt soovitada. Asi on seda väärt.
Enda tundma õppimine on seda väärt. 
See on Sinu elu, mida elad üks kord.
Ela seda kvaliteetselt!


Tänu sellele, et ma olen nii suur Rännaku fänn, on mul suurepärane võimalus Sulle pakkuda Intensiivseminaril osalemiseks soodushinda. Läbi SELLE lingi registreerudes saad 30€ odavamalt! (LINK) Ostukorvis on vasakul nurgas “promokood” lahter. Sinna pane ESTONIA30 ja saadki soodushinna.
NB! Kui Sa ei saa korraga seda summat välja käia, siis on variant ka osamaksetena tasuda. Selle soovi saad korraldajale registreerudes edastada.

Niisiis, kas oled valmis?
Registreeru Rännaku Intensiivseminarile 13.-15.aprillil koos Brandon Baysiga SIIN.


You Might Also Like

0 comments