Hoia oma fookust

pühapäev, jaanuar 07, 2018

Ma mäletan selgelt, kuidas sõitsin mööda Laagna teed, vaatasin neid kümneid silte, mis teed ääristasid ning mõtlesin - elu on ka nagu laagna tee. Kuidas nii?

Väga lihtsalt - muudkui üritatakse mingeid asju peale määrida, maha müüa ja otsuseid mõjutada. Laagna teel - see on lihtsalt metafoor, eksole - sõites oled võtnud eesmärgi liikuda otse oma sihtmärgi poole, kuid igasugused sildid ahvatlevad Sind teelt kõrvale kalduma. Üks pood 1km paremal, teine aga lausa 700m vasakul. Ühes on suured allahindlused, teises lubatakse kiireid oste, kolmandas olevat kõige suurem valik. Vahet pole, mis on argument, eesmärk on üks - muuda oma suunda ja tule sinna, kuhu Sind omakasupüüdlikult suunatakse.

Elus on ka nii - võtad mingi sihi või suuna ning elu paneb proovile, kui tõsiselt Sa ikkagi oma otsuseid, lubadusi ja eesmärke võtad. Hoogu hakkavad pidurdama ja alateadlikult kaikaid kodaratesse loopima nii sõbrad, tuttavad, töökaaslased, aga ka perekonnaliikmed. Sageli tehakse seda nii peenelt ja taktitundeliselt, et aru ei saa sellest ei tegija ega see, keda mõjutatakse. Taoliste mõjutamiste põhjused on minu meelest enamjaolt alateadlikud, roomajaaju sugemetega. Mingid lapsepõlvetraumad, hirmud, ootused, kaotusvalu, nevatiivsed kogemused või piiravad uskumused, mis panevad tegutsema ja lisaks endale ka teisi alla tõmbama. Mäletan “Rikas isa, vaene isa” raamatust näidet, et tavaliselt hakkavad planeeritavat tehingut või investeeringut alla tõmbama ja maha tegema inimesed, kellel endal puudub kogemus kinnisvara sektoris. Neil on omad hirmud, kogemustel mittepõhinevad uskumused ja tont-teab-misasjad, mis neid suure hääle ja hoiatava tooniga panevad ütlema Stop! su tegemistele.

Sarnast umbusku ja hinnanguid olen ma tundnud vaimsete ja energeetiliste teemade osas. Inimesed ei tea sisu, aga hakkavad hukka mõistma, sildistama ja hinnanguid andma ilma süvenemata, uurimata, küsimata. Seetõttu on vahel mõttekam üldse mitte rääkidagi praktikatest või rituaalidest, mida teen või “järjekordsest koolitusest”, kuhu lähen. Kui inimese energiatase ei ole samal lainel, siis ongi raske mõistmist loota.

Sel teemal ajendas mind kirjutama aga mu praegune kogemus. Võinoh, tegelikult terve emaksolemise aja on see kogemus mind saatnud. Nimelt pendeldamine iseenda südame kuulamise ning teiste tõdede vahel. Olgu selleks teemaks siis kas potitamine, lisatoit, rinnaga toitmine, öine imetamine vms. Ma olen nii tundlik ja vastuvõtlik, et ikka leian end aeg-ajalt olukorrast, kus teen midagi kellegi teise tõe ja põhimõtete järgi. Loen kuskil midagi, kuulen kellegi kogemusi või seda, kuidas teised emad teevad või mida kuskilt kirjutatakse-räägitakse ning võtan selle kohe kui “tõe” üle. Hakkan talitama samamoodi, kuni jooksen ummikusse. Õnneks toimub see tavaliselt üsna ruttu, päeva-kahega. Siis saan aru, et jällekord olen kaotanud ära oma tõe, kontakti oma südame ja intuitsiooniga ning hakanud omaenda elu elama ja last kasvatama kellegi teise tõe ja põhimõtete järgi. Õnneks on mul täna juba seda oskust teha endale stop, astuda korra kõrvalvaataja rolli ja vaadata, kas see uus info on vastavuses minu, poja ja terve meie pere väärtuste, põhimõtete ja soovidega. Kas see sobib mu pojale? Kas see sobib mulle? Kas see sobib meie perele, elukorraldusele?

Näiteid on ka varasemast elust - on need siis kella 5-sed ärkamised, ülidetailne päevaplaan, miskine toitumine või moevool. Ikka ja jälle leidsin end tegemas asju, mis olid kellegi teise tõed ega ühtinud tegelikult minu enda väärtustega. Võtsin need üle ja asusin “täitma”, sest “edukad/ilusad/terved jne inimesed teevad nii”. Mäletan, et ärkasin umbes nädal aega iga päev kell 5 ja tegin seda, mida “pidi”, aga siis sain aru, et minu põhimõte on muu.

Ma olen oma loomult selline otsiv ja katsetav tüüp ning alles nüüd, pea 30-selt hakkan nägena neid hetki, mil ennast kaotan ja kellegi teise tõe järgi elama hakkan. Mil suunatule sisse panen ja mõne poe silti järgides oma Laagna teelt ära keeran.

Kuidas on lood Sinuga?
You Might Also Like

0 comments