Mis õppimisel viga on?

reede, detsember 29, 2017

Olen korduvalt puutunud kokku negatiivse ja hukkamõistva hoiakuga, kui keegi kuuleb, et olen "jälle" mingile koolitusele, seminarile või loengule minemas. Minu hinnangul on pidev enda täiendamine ja meeletreening ainult positiivne. Alustuseks - jah, ma nõustun, et seminar-junkie ei tasu olla. Seminarilt seminarile pole mõtet joosta, just nagu ei ole ka raamatute sisseahmimine eriti perspektiivikas ja mõttekas tegemine. Raha saab ka mujale paigutada ja kui tekib juba koolitustest "sõltuvus", siis tasuks enda sisse vaadata ja uurida, mille eest koolitusele/seninarile vms minek aitab põgeneda, mis hirme alla suruda või mis on need tegelikud põhjused koolitusele minekuks (sest kui tegemist on liigse käimisega, siis on seal taga tõenäoliselt miskit muud kui süütu eneseharimise soov). 

Paar aastat tagasi käisin ma tihti koolitustel/seminaridel/konverentsidel. Tegemist oli kokkusattumistega, sest ühed koolitused olid seotus palgatööga, teised koolitused olid seotud copywriteri töö või ettevõtlusega ja kolmandad koolitused toitsid mu hinge ning isiklikku huvi. Kokku tuli aga ports erieneva suunitlusega koolitusi ja nii jäigi paljudele mulje, et ma ainult koolituselt koolitusele käingi. Samas kuna üks osa mu tööst oligi teatud koolituste tekstiline kajastamine, siis pidin reaalselt ühe tööülesandena koolitusel osalema.

Ehk siis - ma olen käinud väga paljudel koolitustel. Viimasel aastal ma seda ilmselgelt eriti teinud pole. Ehk seetõttu on mul olnud rohkem ka aega mõelda ja tunnetada, et millistele koolitustele ma minna sooviksin ja mida õppida tahaksin jne... 

Ja selle üle mõtiskledes tundsingi, et pean teatud kolmandatele osapooltele, kes mu hinge ja olemust tegelikult eriti ei tunnegi, õigustama või põhjendama, miks ma jälle(!) koolitusele lähen.

Me käime koolis, see on normaalne. Lähme ülikooli, õpime ja areneme, see on ka normaalne. Ja siis lähme tööle ja justkui oleme "ära õppinud" ning iga järgnev koolitus on raharaiskamine, ajupesu ja-mis-kõik-veel. Maailmas on nii megapalju huvitavat, mida ma ei tea ja mida tahaks õppida, kogeda, mõista, teada, tunda, proovida! Nii palju lahedaid asju, mida ma veel ei tea, aga mida võiks teada silmaringi laiendamiseks, enda haritustaseme tõstmiseks, teadlikkuse avardamiseks, kogemuspagasi suurendamiseks, meeletreeningu hoidmiseks ja vaimu teravdamiseks.

Trennis käid ja keha treenid. 
Paastu teed ja organismi puhastad. 
Samamoodi on vaja ka vaimu treenida ja uute asjade õppimine, raamatute lugemine (mitte nende ahmimine!), koolitustel käimine ning ka endaga tegelemine just enesearengu mõttes seda pakub. 

Minu hinnangul peaks iga mõtlev ja Elus täiskasvanud inimene käima igal aastal vähemalt ühel koolitusel! Eriti tublid käivad nt kvartalis korra kuskil end arendamas, harimas ja silmaringi avardamas. Koolitusi on nii palju lahedaid ja väga paljudes erinevaid - rahvaülikoolid, avatud ülikoolid, veebis online-kursused jne jne. Lisaks on internet ja Facebook täis erinevaid koolitusteüritusi!

Mina ise olen sel aastal käinud mitmetel loengutel seoses lapsega (lapsekandmine, toitumine, jonn jne). Lisaks on mul igakuiselt psühhodraama kursus ning novembris käisin Müstikakooli põhikursusel. Minu kohta on seda aasta peale ikka väga vähe, aga noh, praegu ongi fookus läinud emarolli peale. 

Erinevaid asju, mida õppida tahan, leidub küllaga. Tahaks rohkem teada astroloogiast ja numeroloogiast, aroomiteraapiast ja ehk mõnest massaažistki, loovkirjutamisest ja kujundamisest jne jne. Maailm on suur ja lai, selles on nii palju põnevat infot ning minu loomuses on palju uudishimu selle suure ja laheda maailma vastu! Ja ma ei saa aru, mis on selles halba :) 

Niisiis - vaadake uuele aastale otsa, mõelge, kuidas enda vaimu ja meelt teravana hoiate, surfake erinevaid koolitusi ning osalege vähemalt ühel koolitusel!

You Might Also Like

0 comments