Rasedamärkmik on valmis! Tule esitlustele

pühapäev, november 19, 2017

Uskumatu, üks pikk-pikk teekond hakkabki ühe olulise verstapostini jõudma.
Rasedamärkmik tuleb esmaspäeval trükist.Olen seda märkmikku koostanud pikalt. Loomeprotsess kestis umbes aasta, kujunduse peale läks ka umbes pool aastat. 2016.aasta suvel alustasin sisu loomisega, kujundusega alustasime 2017.aasta kevadel, 20.novembril märkmik ilmub. Pikalt läks, aga olen tulemusega rahul. Oleks saanud kiiremini, kui me poleks kujundusega nii palju "norinud" ehk sõrmega täiuslikkust taga ajanud ja leplikumad olnud. Ma arvan, et kujundajal on meist juba nii kõrini :D

Kes veel ei tea - ma lõin siis sellise asja nagu märkmiku beebiootel naisele. Kui ma ise rase olin, siis hakkasin otsima sellist märkmikku, kuhu oma rasedusaega kirja panna. Ei leidnud ja seetõttu hakkasin ise suvalisse märkmikusse kirjutama, samal ajal mõeldes, et mis üks minu jaoks ideaalne rasedamärkmik sisaldada võiks. Ja hakkaski kooruma...

Kui esmane sisu oli valmis, siis lasin mitmel ämmaemandal ja sünnitoetajal ning emal selle üle vaadata, täiendada, kommenteerida, parandada jne. Seega sai sisu korduvalt üle käidud, faktid üle kontrollitud ja sõnastused muudkui muudetud ja muudetud. Usun, et kokkuvõtvalt võib iga rase selle informatsiooniga väga rahule jääda - asjalik, sisukas, professionaalne ja mitte liiga mahukas.

Kujunduse osas oli mul kindel nägemus olemas - soovisin värvilahenduselt valge-hall-kollane ning esoteeriliste sümbolitega. Elu on palju enamat kui pinnapealne virvendus ning erinevatel esoteerilistel sümbolitel on ilusalt tugevad tähendused. Miks mitte siduda endas uue elu kandmise positiivsus ning märkide ürgne positiivne tähendus. Nii saigi kujundaja Kerlile jagatud oma vaimusilmas olevat märkmikku ning ta andis sellele suhteliselt minu soovile identse väljundi. Väga äge! Ma loodan, et meeldib ka teile, ma ise olen küll rahul ja õnnelik :)

Eelkõige on minu soov selle märkmikuga muuta aga maailma paremaks paigaks. Kõlab klišeelikult, aga noh.... las ta siis kõlab, eksole. Kuidas märkmik seda võimaldab, sa küsid? Iga inimese esimesed emotsioonid, tunded ja kogetu saab alguse emaüsas. Selline, milline on ema, on ka beebi. Raseduse ajal lugesin ja nägin, kui palju süstitakse naisesse hirmu. Räägiti rasketest sünnitustest ja rasedusaegsetest sümptomitest, justkui oleks rasedus haigus. Iga asja peale soovitati muudkui tablette ja juba kasutatud sõnavara oli hirmutav - valud, rebestus jne. Samas kogesin ka, kui kerge on sel hirmul tekkida. Muremõtted, teadmatus, hirm, et kuidas kulgeb rasedus, kas beebiga on kõik ikka hästi ja kuidas ma sünnitusega hakkama saan, olid suhteliselt igapäevased kärbsed, mis ümber pea tiirlesid. Kui on kätte võtta märkmik, milles positiivsed mantrad ja kasulikud hingamisharjutused, mis käsitleb rasedust kui õndsa ja kauni seisundi, mitte haigusena, siis see süstib naisesse rahulikkust, enese usaldamist, looduse usaldamist ja intuitsiooni kuulamise oskust. Ja see on eeldus ilusaks raseduseks ja ilusaks sünnituseks.

Minu võimuses on anda endapoolne panus, et iga naise lapseootus oleks meeldiv, ta kuulaks oma keha, julgeks mõelda positiivselt ja salvestaks märkmikusse selle erilise aja. Kõigi nende tegevuste kaudu võiks naine muutuda rahulikumaks, usaldavamaks, lõõgastunumaks, õnnelikumaks :)

Rasedamärkmikul toimub kaks esitlust:

* Esmaspäeval, 20.novembril kell 16:00 Viru keskuse Rahva Raamatus.
* Esmaspäeval, 27.novembril kell 18:00 Solarise keskuse Apollo Raamatupoes.


Oled väga oodatud!

Esitlusel räägime üle 20-aastase kogemusega ämmaemand Ingrid Kaokülaga rasedusest, märkmikust ja ühiskondlikust hoiakust rasedate suhtes. Jagan märkmiku sündimise ja loomise protsessi ning maitseme tervislikke ja häid Kadri Valsbergi snäkke :)

You Might Also Like

0 comments