Minu lemmikaastaaeg saabub!

teisipäev, august 29, 2017

Imeline sügis on tulemas. Ma nii jumaldan seda hoopis teistmoodi energiat, mis õhus on. Päike paistab teistmoodi, mahedamalt ja leebemalt. Ei kõrveta, vaid mõnusalt paitab. Õhk on hommikuti kargem, mitte lämbe ja kuum. Jah, ma olen 100% sügise inimene.


Sügis on alati olnud minu suur lemmik. Lapsena loomulikult seetõttu, et siis on ka mul sünnipäev, kuid tegelikult on seal veel mitmeid nüansse, miks ma sügist armastan. Suve energia on minu jaoks liiga kõrge, liiga tempokas, kuum ja lämbe, natuke nagu pealetükkiv. Sügis seevastu pakub õhku ja ruumi, on mõnusalt salapärane, viitab uuele algusele ja tubasematele, hingelisematele tegevustele.

September on minu jaoks kui teine aasta algus. Eks ole paljudel nii, onju. Eelmisel aastal oli üle pika aja aasta, mil ma ei läinud ülikooli, aga alustasin kohe mitme kursusega (loovkirjutamine, astroloogia, psühhodraama ja hiina meditsiin). Sel aastal jätkan psühhodraamaga ja mõtlen seoses lapsega, kuhu minna ja mida põnevat temaga ette võtta. Nii vahva, nii vahva :)
Sügise energia on mahedam. Istun nüüd palju rohkem hommikuti terrassil, söön hommikusööki ja naudin vaikust, kui pojake oma hommikuund teeb. Päike ei lõõska, vaid paistab puude vahelt rahulikult. Õue minnes on vaja panna jakk juba peale, aga naudingi seda, sest olen suuuuur mütside ja sallide fänn. Suve puhul ei meeldi mulle see, et pidevalt on palav (khm, no eestis nii tegelt pole), aga sügise puhul on just selline retuuside-teksade-pikkade seelikute-jakkide kandmine nii õige.


Kirjutasin eelmisel aastal koostöös Liis Ugandiga Kristallikojale hea artikli sellest, kuidas end sügiseks ette valmistada (LINK). Minu jaoks peab sealt nii palju paika - ma hakkan kodu koristama, kappe sorteerima, riietusse tahavad sisse tulla lillad, oranžid, tumepunased toonid, ma hakkan kaminasse tuld tegema ja naudin tubasemat olekut jne...


Mõnus, mõnus, mõnus. Varsti lähevad ka lehed värviliseks ja siis on absoluutselt kõige ilusam aeg, mis Eestis on! Siis armastan kohe eriti palju looduses uitada, metsade vahel olla, nuusutada lehtede magusat lõhna ja nautida sügise "kokkupakkivat" õhku. Tahaksin selles imelises värvilisuses sel aastal ka toredaid pilte perega teha, eriti pojast, sest tema on juba nii vahva suslik, muudkui vudib ringi ja on nii rõõmsalt naerusuine. Tõeline päike! :)

You Might Also Like

0 comments