Kes või mis on MALA

teisipäev, juuli 04, 2017

Mala.
Spirituaalsemad ja vaimsete praktikatega tegelevad inimesed tõenäoliselt teavad, kes või mis on mala. Samas, võib-olla ei tea ka, sest lisaks kaunile kaelaehtele on tegemist sügava ja vaimse väeehtega.

Minu valminud mala
Mala on helmestest koosnev ehe, millel on teatud arv helmeid, üks suurem kivi ehk guru ja tutt. Igal mala osal on kindel sõnum, mõte ja point, miks see on oluline, mida see kandjale annab ja kuidas omanikku toetab. Kõige levinum kaelas kantav mala koosneb 108'st helmest, mõned väiksemad on ka 54 helmega. Üldiselt on helmed kristallist, kuid variant on kasutada ka puidust helmeid.

Malasid ehk palvehelmeid kasutatakse abivahendina palvete lugemisel, mantrate loitsimisel ja meditatsioonis. Malade ajalugu ja kasutamise traditsioon on iidvana, see väekas kee on olnud kasutusel juba tuhandeid aastaid.

Klaarsuse koduleht ütleb, et "mala on suurepärane abiline, kui soovid ennast tundma õppida, tuua ellu harmooniat ja rahu, olla hetkes, luua selgust, armastust, ilu, küllust või just seda, mida Sina hetkel vajad."
Kee valmistamine on täies hoos
Meie käisime juuni alguses mala valmistamise töötoas. Olime juba pikalt tundnud ja mõelnud, et võiks endale ühe väeka toetaja meisterdada, kuid sobiv hetk polnud veel kätte jõudnud. Tol imelisel laupäeval oli aga kõik õige ja nii me mõlemad Ingridiga asusime endale malat valmistama.

Mala pole niisama kaelakee. Tegelikult ei pea see üldse kaelakee olema, sest seda võib kanda ka ümber käe või väikse kotikesega kaasas. Mõned gurud ei näita oma keed kellelegi, kandes seda riiete all või võttes välja ainult palvuse ajaks.

Igal malal on üks sõnum. See sõnum tuleb meist endist, meie südamest ja hingest. See sõnum on midagi sellist, mis toetab Sind just sel eluperioodil nendes asjades, milles toetust vajad. Me panime silmad kinni, hingasime sügavalt sisse ja välja ning sukeldusime südameruumi, küsimaks oma hingelt, mis sõnum see on, mille ma täna oma mala sisse punun. Mida valmistatav mala mulle õpetab? Mida ta toetab? Mis sõnumit ta kannab?

Valides usaldusele põhinevalt oma kivikesed välja ja taaskord usaldust ning sisetunnet kuulates saades paika ka oma mala mustri, hakkad kive ükshaaval kokku sõlmima. 108 helmest. Vähemalt 108 sõlme. Tundidepikkune töö, kus hõivatud on nii näpud kui ka meel, sest igasse sõlme võiks selle südamesoovi või mala sõnumi sisse panna. 108 korda läbiöeldud taotlus. Soov. Eesmärk. Toetus. Emotsioon. Abi. Palve.

Võimas värk. Minu südamest tuli tugev eesmärk, taotlus ja soov. Üksainus suur, millel oli mitmeid väiksemaid soove. Iga kord uut helmest sõlmega kinnitades ütlesin mõttes selle soovi ja tundsin, kuidas energiad liiguvad. Kuna minu soov oli võimas, siis kerkisid üles ka mitmed hirmud ning keha andis kohe tunda - ajas iiveldama, kõhus hakkas keerama, keha hakkas jääkaineid väljutama. Mul oli kohati lausa päris paha olla, aga korrutasin endale, et olen valmis kõigest lahti laskma, usaldama ja sukelduma. Olen valmis, et mu soov läheks täide.
Mala on neile, kes usuvad.
Nii et mala on neile, kes usuvad. Teiste jaoks on soodsamaid ja lihtsamaid variante, kuidas endale kena kaelakee saada. Neile aga, kes usuvad, on see kee tugevaks toetajaks, sõnumikandjaks, meeldetuletajaks, sõbraks teekonnal ja energeetiliseks kaaslaseks. Tahtsin kirjutada, et mala on terveks eluks, aga see ei pruugi nii olla. Mala on täpselt nii kaua, kuni ta olema peab. Kui mala puruneb, siis on ta järelikult oma töö ära teinud. Tuleb olla tänulik ja astuda taaskord samm edasi.

Malasid võib ka mitu olla. Üks mala võiks/peaks kandma ühte sõnumit/taotlust/eesmärki. Ja see tähendabki, et erinevateks eluperioodideks, hetkedeks, emotsioonideks ja eesmärkideks peaks olema erinevad malad. Tol korral tuli mul selline mala, järgmine kord tõenäoliselt hoopis teistsugune.

Malat on võimalik ka osta, ei pea ise tegema. Kel seda umbes 6-8 tundi aega pole, siis saab valida juba valmistehtute seast. See pole muidugi nii intiimne ja isiklik, kuid tõenäoliselt töötab samuti, sest ka valmistehtud maladesse on "kodeeritud" kindel sõnum. Kui see sõnum või kivid või nende kombinatsioon Sind kõnetab, siis .... on see mala Sinu!
Mala on nii ehteks kui toetajaks.

You Might Also Like

0 comments