Imeline nimekiri

neljapäev, juuli 13, 2017

Mul tuli hetkel meelde üks imeline harjutus, mida kord tegema pidin. Olen suur nimekirjade fänn, aga see on kõige ilusam, armsam ja emotsioonirohkem nimekiri, mida ma teinud olen!


Nimekiri põhjustest, miks ma olen armastust väärt.

Kõlab nii lihtsalt, võib-olla isegi totralt või ebamugavalt, aga kui levinud oma enesearmastuse pelgamine või tunne, et me ei ole armastust väärt. Võtab tükk julgust, et hakata end ise armastama. Sama palju võtab julgust, et lubada päriselt teistel end armastada. Ja veel rohkem võtab julgust, et ise endale tunnistada ja julgelt välja öelda - jah, ma olen armastamist väärt!

Meis kõigis on nii palju head. Ilusat. Me kõik väärime armastust.

Aga sageli paneme endale müürid, kaitsed, blokid ja igasugused kihid ümber, et me avanedes haiget ei saaks. See on aga kahe peaga lohe, sest lubamata teistel end armastada, keelame ka endale oma armastuse.

Nii et võta kätte paber ja pliiats ning asu tegema nimekirja, miks Sa oled armastust väärt. Pane sinna kirja 42 asja. Jah, 42. Miks nii palju? See number on mulle kõrva jäänud tänulikkuse puhul ja olen seda oma tänulikkuse-märkmikus ka rakendanud. Lahe on tajuda, kuidas 10 esimest "tänulikkust" tulevad lihtsad, siis läheb juba keerulisemaks. Viimased selles nimekirjas on juba oluliselt sügavamad, mitte-materjaalsed ja hingelisemad. Ning see ongi koht, kus kerkib südamesse päris tänulikkus, mitte asjadele-põhinev ja egoga segunenud tänulikkus.

Sama on ka armastusega. Esimesed 10 on Sul tõenäoliselt lihtne välja mõelda - ma olen sooja südamega; ma olen ilus; ma olen lahke; ma olen naerusuine jne -, aga sealt edasi pead minema sügavamaks, detailsemaks, põhjalikumaks. Vaata enda sisse, avane, avardu. Võta hetk ja sukeldu. Sina pead praegu paberile panema vaid 42 põhjust, aga tegelikult on neid 420 vähemalt. Leia üles need põhjused, mis praegu esile tulevad, järgmine kord seda nimekirja tehes on põhjused armastuseks teised.

See on ilus harjutus. Pärast seda on armastus iseenda vastu nii palju suurem ning koos sellega ka oskus, soov ja luba teistel end armastada ning seda armastust ka vastu võtta.


Tee proovi.
Kaotada pole Sul ju midagi.

You Might Also Like

1 comments

  1. Aitäh selle ilusa mõtte eest! Ausalt öeldes läks juba lihtsalt postituse lugemisest suu heast mõttest naerukile.

    VastaKustuta