Aitab ainult sõnadest!

esmaspäev, juuni 05, 2017

Eile käisin jooksmas. Selles polekski ju midagi erakorralist, kui see oleks minu jaoks midagi väga tavalist. Aga ei ole tavalist, sest lisaks sellele, et mulle tegelikult väga jooksmine ei meeldi, ei ole ma selle jaoks - ega üleüldse trenni jaoks - viimastel kuudel väga palju aega saanud. Viimati jooksin veebruari alguses, kui üritasin poja sündi aktiivseks muuta :D

Ilm oli imeline
Eile oli aga see päev, kui võtsin kätte ja viisin oma sõnad teoks. Olen tänase seisuga kolm päeva intensiivselt Hiina meditsiini teooria eksamiks õppinud (mis toimub homme) ning keha on laua taga istumisest suhteliselt kronksu jäänud. Ma küll üritan end venitada ja painutada, aga no siiski....

Olin pikalt tegelikult juba mõelnud selle peale, et kui poja 20 ajal ööunne jääb, on õues veel mõnusalt valge ja rõkkav linnulaul lausa kutsub mind välja. Jooksmine sel õhtusel ajal on tundunud nii ahvatlev, kuid alati on olnud miskit muud teha. Kas siis tahame Inxuga omavahel jutustada ja kahekesi aeg nautida; soovin natuke koristada; midagi lugeda; võimelda, kirjutada, tööd teha vms... Eile aga tundsin, et vot, täna ongi see päev, mil ma lähen jooksma!
Getu ja Guru Q
Ja läksingi. Võtsin meie koera Q ka kaasa, et ta mu tempo mõnusalt aeglase hoiaks ja ma end kohe kinni ei tõmbaks. Q'le nimelt meeldib väga nuusutada ja tema ootamine paneb kannatuse päris proovile... Joostud ma sain, hüpeldud ja karatud ka (sel ajal, kui Q'd ootasin) ning tunne oli mõnus! Täpselt selline tunne oli pärast kehas, nagu pärast trenni ikka on - värskus, puhtus, selgus, enesearmastus ja uhkusetunne.

Mis mind eilse jooksmas käimise puhul veel rõõmustas, oli see teadmine, et ma tegin oma sõnad teoks. Ma olin rääkinud kaua ja seda teeme me tõenäoliselt kõik... muudkui räägime, kuidas me teeks ühte või teist, tahaks minna sinna või tänna, unistame sellest või tollest... ja me muudkui räägimegi! Jäämegi sellele rääkimise tasandile, aga väga paljude asjade puhul on asi ainult otsuses. Tuleb teha otsus ja siis saab ka asjad ellu viidud. Eile ma otsustasin, et lähen. Käisin ja väga mõnus oli.
Väike selfie ka :D
Samamoodi saab teha otsuse vee joomise osas - selle asemel, et heietada, et "ma peaks rohkem jooma" võta kätte ja joo juba täna siis rohkem kui eile!
Samamoodi ka söömise osas - kui heietad, et peaksid vähem sööma või õhtuse söömise lõpetama, siis - just do it. Kaua Sa ootad?
Või trenni tegemisega - kui suudad sellele mõelda, siis suudad seda ka teha. Ma teen peaaegu iga päev voodis pikutades spetsiaalseid kõhulihaseid oma kõhu taastamiseks. Iga päev ei viitsi, aga pooled korrad, kui olen mõelnud, et ei viitsi, olen suutnud ikkagi ära teha, sest olen võtnud vastu Otsuse.

Nii on iga asjaga.
Tahad, unistad, soovid, võiksid, peaksid, sooviksid?
Lõpeta see "tingimustega" kõneviis.
Otsusta.
Ja tee!

You Might Also Like

2 comments

 1. Tere! Kus koolis Sa hiina meditsiini õpid vüi millise eriala all seda käsitletakse?
  Head!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere :)
   Tervise Alkeemia ja Rene Bürkland on märksõnad. Nad tegid esimest aastat sellist pikemat õpet. Kirjutan sellest varsti pikemalt :)

   Kustuta