Minu parimad reisimälestused

kolmapäev, veebruar 01, 2017

Ajendatuna eelmisest postitusest mõtlesin, et jagan oma ägedamaid reise ja seiklusi :)

Kus ma reisinud olen?
Aasiast olen käinud Indias (2 korda), Vietnamis, Balil, Hong Kongis (2korda). Ameerikast olen käinud Los Angeleses, San Franciscos ja Mehhikos. Euroopas polegi eriti palju käinud - Inglismaal, Iirimaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Ungaris ja Ukrainas, Sitsiilias ja Sardiinias (kuigi need on ametlikult ju Itaalia all), Bulgaarias, Cape Verdel (Roheneemesaared), Saksamaal, Taanis, Tenerifel (mis on Hispaania tegelikult), Hollandis, Rootsis, Soomes, Lätis-Leedus-Venemaal, Tšehhis. Lisaks olen käinud Egiptuses 2 korda.

Mehhikos

Kus ma kõige rohkem käinud olen?
Vaieldamatult Hispaanias :D Imelik on see, et ma ei ole käinud Lõuna-Hispaanias, kogu aeg ainult ühes piirkonnas - Barcelona ja Lloret. Lloret on tulnud viimastel aastatel, varasemalt olin paar korda käinud Barcelonas. Aga riigina on kindlasti Hispaania esikohal. Samas, päris palju olen käinud ka Rootsis erinevate projektide ja loomulikult kruiisidega :D

Hispaanias

Mis linn on kõige rohkem meeldinud?
Mul on vaieldamatult 3 lemmiklinna - Barcelona, Amsterdam ja Ubud (Balil). Neljandale kohale panen San Francisco.

* Barcelona ja Amsterdam on sellised täiuslikud jalutamise-linnad. Barca puhul meeldib mulle eriti see ideaalne ranna-linnapuhkuse kombinatsioon. Amsterdamis on muidugi need kanalid ja sillad sellised, et iga silla peal tahaks pilti teha, kuigi samasuguseid pilte on juba ... well, liiga palju.

Barcelona
Amsterdam

* Ubudi linn Balil oli täiega minu-vibratsiooniga. Vegan ja raw-food kohvikud, joogakeskused, massaažisalongid, orgaaniliste riiete poed, viirukid, head lõhnad, emotsioonid, soojus ja südamlikkus. Ahjaa, ja loomulikult palju värsket mahla, smuutisid ja magusat kookost!

Ubud

* San Franciscos oli ka lahe energia, hoopis teistsugune kui LA's (kust sinna läksin). Ka mõnusad väikesed kohvikud, inimlik ja soe suhtumine, viirukid ja joogakeskused... Mõnus!

Nautisin küll San Fra'd rohkem, aga see pilt on tehtud LA's :)

Mis maa mulle kõige rohkem on meeldinud?
Noh, maad on nii erinevad... Hispaania vibratsioon ja energia mulle meeldivad ning sobivad ja kuigi vahel on "Hispaaniast" lausa tüdimus, siis sinna läheks küll iga kell tagasi. Tuleks lihtsalt kuhugi mujale minna, uusi kohti selles riigis avastada. Mehhiko oli huvitav, see on nii suur riik, et sinna peab vist mingi kümme korda minema, et üldse mingit pilti ette saada. Hetkel igatsen kõige rohkem Balit, see puges kuidagi väga südamesse. India on ka südames, aga tõenäoliselt seetõttu, et elasin seal ju pool aastat. Selle aja peale suudab vist suures plaanis iga riik südamesse pugeda.


Mis piirkond/asula kõige enam on meeldinud?
Kõige eredamad mälestused on India kõrbes ööbimine - see kõrvulukustav vaikus ja hinge-ahmima-panev tähistaevas!
Lisaks muidugi Bali riisiväljad, mis olid nii rohelised ja justkui joonistatud. Vietnamis olid ka kaunid riisiväljad, aga sealt meenub mulle Halong Bay piirkond - kuulus kaljude ala keset merelahte. See oli maagiline.
Mehhiko oli ka täis imelisi looduslikke kohti, mäletan näiteks maiade templeid Oaxaca osariigis ja seda võimast vaadet sealt. Lisaks oli seal veel üks kaunis koht (nime ei mäleta), mis oli hingematvalt kaunis.

India kõrb ja meie ase, kus magasime öösel.

Kuhu ma kindlasti tagasi ei läheks?
Egiptus väga ei tõmba, selle asemel valiks muu piirkonna. Noh, need Eestile lähemad riigid on ka sellised, mis mingeid suuri emotsioone ei ole tekitanud oma kultuuri ja looduse poolest. Pigem on need riigid ja reisid lahedaks teinud seltskond, kellega olen neid külastanud.

Los Angeles on vist koht, kuhu ma ei läheks tagasi. See linn polnud minu... Ja Vietnam riigina on ka paik, kuhu ma tõenäoliselt tagasi ei läheks. Oli nagu tore, aga miski oli valesti. Ei meeldinud mulle selle riigi toit ning kuidagi ei saanud megahead emotsiooni sellest riigist.


Mis kohta tahaks tagasi minna?
Bali! Mehhiko! Alati Barcelona! Amsterdami tahaks uuesti minna.

Cape Verdel oli NII läbipaistev ja helesinine vesi!
Mehhiko

Millisest uuest reisisihtkohast praegu unistan?
Hihiii, no neid kohti on meeletult palju. Lähematest piirkondadest rääkides tahaksin külastada esiteks kesk-Euroopat - tahaksin minna Sveitši ja Austriasse ning näha neid "Milka"-reklaamist tuttavaid kohti - rohelist aasa ja lumiseid mäetippe. Tahaks külastada Rumeeniat, Sloveeniat ja Slovakkiat ning nende ilusaid looduskauneid mägesid. Ihkan minna Kreekasse ja selle riigi rohketele saartele ning nautida seda läbipaistvat vett ja rannapuhkust. Gruusia on ka tõmmanud ning Mongoolia tundub ülipõnev!

Aasiast tahaks külastada klassikat - Taid. Pole seal veel käinud, kuid tahaks ikka ära tunnetada selle riigi. Sri Lankal käisid eelmisel aastal mul päris mitmed sõbrad ja kiitsid, sinna võiks minna.

Lõuna-Ameerikast tahaks käia suht enamuse riigid ja kohad läbi, samuti Põhja-Ameerikas. Need tunduvad olevat nii mitmekülgsed, mitmetahulised ja huvitavad, et iga reis saaks olla erinäoline.

Aafrika on aga koht, kuhu tõmbab mind kohe eriti. Olen kurb, et pole saanud sinna veel reisida (Egiptus ei loe!), aga ju on praegu pidanud nii minema.... Tahaksin minna sinna "päris" Aafrikasse - Namiibia, LAV, Etioopia, Keenia, Tansaania, Botswana. Ja sinna lähedalolevatele saartele ka - Madagaskar, Mauritius, Zanzibar.

Ehk siis - reisisoove on palju!


Mis stiilis mulle reisida meeldib?
Vahel on lahe teha pikki nädalavahetusi linnareisidena ehk neljapäeval minna ja esmaspäeval tulla. Siis ongi lahedad sellised Euroopa linnad nagu Pariis, Rooma, Amsterdam, Barcelona jne. Sõbrantsid kokku ja minek!

Rooma

Mulle meeldib kombineerida rannapuhkust ehk sellist passiivset lõõgastunud olekut aktiivsemaga. Puhkus on puhkus ja selle aja jooksul peaks saama ka "mitte-midagi-teha" ehk vedeleda, logeleda, rannas päikest nautida, värsket mahla juua, lugeda, ujuda, õhtul varbad liivas kontserti kuulata. Samas olen ka piisavalt uudishimulik ning tahaksin ringi rännata, uusi kohti avastada ja kultuuri uudistada. Päris matkaja-tüüp ma pole, aga kui kombineerida matkasaapaid linnakingadega, siis võib kompromissi leida küll.

Vietnam, Sapa mägede piirkond

Suusareisil ei ole ma näiteks mitte kunagi käinud. Seda tahaks ka kogeda. Kuigi lumi, külmus ja ekstreemsus pole väga minu jaoks, siis need mõned korrad, mil siin Eestis "mäele" olen saanud, on olnud ägedad. Pildid päris mägedest ja suusareisidest on olnud tuusad, eks mulle ikka meeldiks. Millal sinna aga minna ja millal jõuan selleni, et panen reisiaja ja -raha päikese ning soojuse asemel külmale ja niiskele, ei tea...

Üks on kindel - mingid klassikalised turismireisid ei ole üldse minu teema. Ikka ise organiseerin oma reisi algusest lõpuni, valin kuhu lähen ja mida teen.


Kus on midagi ohtlikku juhtunud?
Otseselt elu ja surma vahel ma olnud pole, aga eks reisides ikka neid ärevaid hetki juhtub. Meenub näiteks Mehhiko, kui seljakotid seljas keset ööd endale magamiskohta otsisime. Kaarti polnud, linna ei tundnud, väljavaadatud kohtades olid kohad kõik täis ja ühtegi "normaalset" hingelist näha polnud. Linn oli täitunud kahtlaste autode ja inimkampadega....

Meenub ka Bali, kui tugeva vihma tõttu oli toimunud miskine mudalaviin ja tee kinni blokeerinud, meie 5-tunnine takso ootamine, et teise kohta jõuda ning võõraste mootorrataste peale minek, et hotelli saada. Sõit oli aga suht jube, sest paduvihma tuli, meil oli magama jäänud laps, turvavarustus oli null ning juhid olid miskised noored võõrad nolgid.

Indias oli ka neid kahtlasi momente, aga õnneks mitte midagi väga hullu. Elu on mind hoidnud :)

Rand, mis veel eelmisel päeval oli olnud imelise valge liiva ja helesinise veega. Seda "jõge" seal ei olnud.

Kus on kõige naljakam olnud?
Igal reisil on nalja saanud! Lahedad reisid on olnud siis, kui oleme läinud kambakesi. Nii olen reisinud palju, sest osalesin lausa 13-sel rahvusvahelisel projektil. See tähendab, et igast riigist sai teatud hulk noori minna kuhugi, kus projekt toimus ning suure enamuse kuludest kandis Euroopa Liit. See omakorda aga tähendab, et kokku tuleb umbes 30-40 noort 4-6'st eri riigist ja siis on nalja rohkem kui naerda jaksab.

Heinakuhi on alati naljakas :)

Kellega on kõige lahedam olnud reisida?
Ma olen peamiselt reisinud kahes stiilis - kas oma partneriga või siis noortegrupiga (olles kas osaline või grupijuht). Mõned korrad olen käinud ka sõbranna(de)ga, paaril korral ka üksi. Üldiselt olen ma oma natuurilt ikkagi jagamist sooviv inimene, mistõttu ma üksinda väga ei planeeri reise. Ikka tahaks ju oma armsamaga kuhugi minna :) Kõikide elukaaslastega on mul reisiklapp kenasti sobinud, sõpradest tooksin välja lahedad reisisellid Meeri, Birgit, Krista.


Vot. Selline tuli mu reisi-blogi. Nüüd on reisihimu veelgi suurem :)

You Might Also Like

0 comments