Naiste seksuaalsus kui eelarvamustega tabuteema

reede, jaanuar 06, 2017

Tähelepanu: see blogipostitus sisaldab sellist tabuteemat nagu seksuaalsus. Tõenäoliselt kasutan sõnu: seks, orgasm, seksuaalsus jne. Kui Sul on sel teemal raske lugeda, kaasa mõelda või avatult enda sisse vaadata, siis .... ära loe :)

_____________

Teate, kus põneval koolitusel ma detsembris käisin? Jaya Shivani yoni- ja rinnamassaaži koolitusel. Olen käinud ka tantramassaaži koolitusel ning seega nii yoni kui rinna massaaži tehnikatega kokku puutunud, kuid seekordne koolitus paelus mind just seetõttu, et oli suunatud ainult naistele. Ehk mida rohkem me ise oma keha tundma õpime, sellest lähemalt teada saame ning energiaid tunnetame, seda avatumad oleme ka välismaailmale.

Seksuaalsus ei ole ainult seks või orgasm. 

Seksuaalsus on naiselikkus. Mõni naine läheb mööda ja talle vaadatakse järgi. Ta ei pea olema piltilus või väljakutsuvalt riides. Tal võib olla lihtsalt selline energia, see naiselikkus, seksuaalsus, mis tõmbab ja paneb märkama.

Naiste seksuaalsust on aga tugevalt alla surutud. Naine, kes on enesekindel, voolav ja sensuaalne, tempeldatakse tihtipeale kohe lõtvade elukommetega ja liigselt voodile orienteerituks. Meeste puhul on see vastupidine - mida aktiivsem mees, seda kiftim ta on. Naised aga peavad oma seksuaalsust justkui varjama, seda alla suruma või ainult koduseinte vahel näitama.

Kui naine ei saa olla seksuaalne, olles liiga palju muudes energiates (emalik, tütarlapselik, kuningannalik, mehelik), siis tema naiselikkus hääbub. Oma kehaga minnakse konflikti, seda ei tunta ega julgeta ka tundma õppida. Seks ja seksuaalsus, naudingud ja rahuldus on häbi-ning tabuteema, millest ei räägita, mille osas ei jagata oma soove ega muresid. 

Statistika kohaselt (mis koolitusel välja toodi) 
* ei ole 30% naistest mitte kunagi orgasmi kogenud
* 40% naistel on aga väga raske orgasmi saada.

Sellel koolitusel ei pidanud riideid seljast heitma ega endaga midagi "sündsusetut" tegema.
Meil olid selleks nukud.
Läänemaailma naiste kehadele on pandud nii suured nõudmised peale, et meil ei saagi sellega häid suhteid olla. Ideaalse bikiinivormi saavutamiseks rapsime sagedasti trenni teha, piitsutame end söömise tagasi hoidmisega ning otsime riideid, mis meid võimalikult saledana näitaksid. Pidev rahulolematus surub alla armastuse iseenda, oma välimuse ja keha vastu. Jah, võime ju saavutada ideaalse vormi, aga see ei too automaatselt kaasa enesega rahulolu, naiseliku energia voolamist ning seksuaalsuse lubamist. Ei, me võime ikka oma kehaga nõnda pahuksis olla, et tunneme end justkui võõrad, kui peeglisse vaatame. Muskleid ja lihaseid küll treenime, aga meie keha on ju midagi hoopis enamat. Lisaks välisele on sel ka sisemine pool, mida ei saa jõusaalis treenida.

Tõenäoliselt on igaühel mõni selline sõbranna/tuttav, kes oma ideaalse figuuriga alatasa peegli ees eputab ja selfisid sotsiaalmeediasse postitab. Jah, keha on küll ilus, aga miskine "nüanss" on puudu..... Ja siis on tõenäolielt igaühel ka selline sõbranna/tuttav, kel ehk mõni kilo või rasvavolt (mingite standardite järgi!) üle, kuid kes on sedavõrd sensuaalne, endaga rahulolev ja kellest lausa õhkub imelist rõõmsameelsust. See energia tõmbab tähelepanu, paneb tänaval järgi vaatama ning taolistesse inimestesse on tavaliselt lihtne ära armuda. Miks? Sest nad on kontaktis oma kehaga, nendes voolab armastus iseenda vastu ja nad on õnnelikud just sellisena nagu nad on.


Ka Jaya Shivani koolitus ei olnud üles ehitatud ainult tehnikate õppimisele. Me arutasime umbes pool koolitusest just sel samal, naiste seksuaalsuse teemadel. See pani ka mind ennast mõtlema:

* Milline siis on mul endal suhe oma seksuaalsusega? 
* Oma kehaga? 

* Kui rahul või rahulolematu olen ma oma välimusega? 
* Kas mu seksuaalenergia voolab või on kuhugi takerdunud? 
* Kas ma tunnen end naiselikult ja sensuaalselt või valitseb mind mõni muu energia?


Need on head küsimused, millele iga naine peaks mõtlema. Ka mees, loomulikult, sest ka iga-augu-panemine ei ole ju terve mehelik seksuaalsus. Eesti lahutuse statistika on kurb ja koolitaja hinnangul on selle suureks põhjustaks just seksuaalse läheduse puudumine paaride vahel. Keskmine seksuaalvahekord kestab alla 10 minuti, aga keskmiselt saab naine "seksivalmis" alles 20 minutiga. See tähendab, et mees saab oma rahulduse kätte, naine aga pole jõudnud veel üleski soojeneda. Lähedust, soojust ja hingelist sidusust ei saagi nii ju tekkida.... See omakorda tekitab eraldatust ja kuna seksuaalsus on paarisuhtes äärmiselt oluline komponent, siis on mädakolle olemas. Ja kui kuskil on tekkinud rahulolematus, siis on kerge sel paisuda ja suureneda.

Just seetõttu on oluline pöörata tähelepanu paarivahelisele seksuaalsusele. Kas me oleme rääkinud teineteisele enda ootustest? Sellest, mis meile meeldib ja mis mitte? Mida ja kuidas eelistame? Millised on meie hirmud, fantaasiad või kogemused? Proovige, juba omavahel neil teemadel arutamine tekitab usaldust, lähedust ja intiimsust.

Jaya Shivani teeb mitmeid kasulikke koolitusi, kus räägib nii teooriast kui ka praktikast. Ärge muretsege, tantra ei tähenda raju grupiseksi, vaid ilusa seksuaalenergia avanemist ja selle oskuslikku juhtimist. Koolitusi on ainult naistele või meestele, aga ka paaridele korraga. Mõned on teoreetilisemad, teised sellised, kus usaldusväärses õhustikus tehakse oma partneri peal ka praktilisi harjutusi.


Seksuaalsusega tegelemine nõuab julgust, loomulikult.
Aga see on ju okei hind, mida kaasnevate hüvede eest välja käia :)

You Might Also Like

0 comments