Kuidas kaks naist omavahel lapse saavad?

kolmapäev, jaanuar 11, 2017

.... just see on küsimus, mida on minult raseduse ajal kõige enam küsitud. Kuidas kaks naist omavahel lapse saavad? Võiks ju arvata, et uuritakse lapse sünnitähtaja või minu tervise kohta. Ei, alati ja alati tuleb ikka teemaks see, et kuidas naispaar siis ikkagi lapse saab.

Suures pildis saab naispaar lapse kahte moodi - kas kunstlikult viljastades, valides doonori spermapangast, või loomulikul teel, "kasutades" päris meesterahvast. Nii lihtne või keeruline see ongi!
Kui kasutatakse "päris meest", siis on variante tegelikult kaks - kas leitakse meesterahvas, kes on valmis naispaarile lapse tegema, ise isa rolli mitte kandes või leitakse mõni selline, kes on nõus kolmanda osapoolena tagaplaanile, kuid siiski lapse ellu reaalselt ka jääma.

Me oleme õnnelikud!
Ja see on see, mis loeb.

Foto: Hele-Mai Alamaa

Lapsele on isa tähtis!

Mõlemal variandil - nii spermapangal kui ka "päris" mehel on omad plussid ja miinused. Pangast doonorit võttes ei pea tegelema isa vanemaõigustega, hooldusõigustega, nägemiskorra ja võimalike tekkivate emotsioonidega. Samas siis pole lapsel ju ka isa. On ainult kaks ema, aga nemad pole ju need "õiged", keda isadepäeval kaardile joonistada, kellega koos mudelautode konstruktsiooni kokku panna või keda issiks kutsuda.

Me olime oma peres selle selgeks mõelnud - laps vajab ka isa. Me võime olla nii head emad, kui tahes, aga isa me ikkagi asendada ei suuda. Laps vajab aga mõlemat, nii ema-kui isa energiat. Seetõttu oli meie jaoks oluline leida meesterahvas, kes olevaks valmis lapse elus sellises peremudelis figureerima.

Õnneks see "leidmine" polnudki suure otsimise tulemus, vaid taoline meesterahvas oli meie elus sõbrana juba olemas. Oh meid õnneseeni, sest teame teistelt naispaaridelt, kui raske on lapsele reaalset isa leida! Ja peab ka tunnistama, et sellisesse peremudelisse sisse astumine ei ole lihtne roll. 

Nii et naispaaril on tõepoolest võimalik last saada. Samamoodi on võimalik laps saada ka üksikutel naistel ning ka meespaaridel. Kõik siin elus on võimalik ja samasoolise paarina ei pea laps kasvama üles ilma ühe vanemata. Ei, täiesti võimalik on ka selline peremudel, kus laps on kolmekordselt armastatud ja hoitud. Inimesed ise seavad endale piirid, limiidid, kastid ja raamid ümber. Kõik on meie enda teha, sest miski siin maailmas pole võimatu. Ja see, kas laps on õnnelikum või õnnetum, et tal on kaks ema ja üks isa, oleneb ainult temast. Kõikide teiste arvamused on .... vaid nende arvamused :)


Kes soovib minu rasedusest, selle teekonnast ja naispaarina lapse saamisest pikemalt lugeda, see saab seda teha jaanuarikuu ajakirjas Pere ja Kodu :)


You Might Also Like

11 comments

 1. See "loomulikul teel" on pisut eksitav seal. Biseksuaalidele veel sobib, kuigi läheb petmisena mu silmis arvesse, aga mõni lesbi küll vahekorda mehega astuma ei hakka, et last saada. ;)

  VastaKustuta
 2. See on jah põnev teema, et mida siis loomulikul teel lapse saamine tähendab, kõik suured inimesed muidugi aga siiski, kas lapse isa ja siis sünnitava naise vahel seksuaalenergiate ühendamise järel suuremat sidet ei teki kui lesbipaari teise naisterahava ja selle lapse isa vahel?
  Võrdne ja sõbiv oleks ehk tõesti see, et mõlemad naised on sama mehega vahekorras ja siis kui jäävad mõlemad rasedaks siis on 2 last, kui vaid üks siis juu siis pidi nii minema. Ja kui piisava aja jooksul kumbki veel rase ei ole siis tuleb ehk uuesti proovida.
  Aga siin tekkivad jälle tegelikult igat pidi uued küsimused kõige eetilisuse ja olemuse ossas. Aga eks ka kõiksee ole sotsiaalne moraalitunnetuse ja ühiskonna kehtestuste küsimus.

  VastaKustuta
 3. Minu jaoks on natuke solvav lugeda, et kahest emast siiski ei piisa ja vaja on meesenergiat ja kolmandat vanemat. Leian, et kahest lapsevanemast piisab täiesti, olenemata sellest, mis soost nad on. "Meesenergiat" võib laps saada ka mujalt: vanaisalt, onult, vennalt, kust iganes. Meie otsustasime just anonüümse doonori kasuks ja mitte selleks, et ei olnud ühtki sobivat meest leida, vaid me lihtsalt ei tahtnud kedagi kolmandat. See on meie armastus ja meie lapsed, ainult meie kahe. Meie perekond! Ja ma ei leia, et see on egoistlik (nagu see sedasi kirjutatuna tunduda võib), vaid hoopis tagab lapsele suurema kindlustunde: laps on ametlikult kahe ema laps. Ei ole ametlikult ema ja mingi mees ning see teine ema siis, kes tegelikult on igapäevaselt hoopis rohkem kohal ja "oma", peab olema juriidiliselt mittekeegi.

  Valikud on erinevad, tähtis ongi, et ise oled õnnelik ja teed oma lapsed õnnelikuks. Hetkel tundub ja kumab aga läbi, et seda doonorivarianti teed Sa justkui maha. Nagu see polekski "päris see õige".

  Mitmed aastad isadepäevi on möödunud probleemideta. Minu jaoks oleks hoopis suurem probleem, kui mina või mu naine lapse nimel mehega seksima oleks pidanud :)

  VastaKustuta
 4. Kahju hakkab sellest lapsest, kes ainult kahe naise energiat kogema peab. Getteri puhul võib lugeda, et isa on olemas. Aga teised anonüümsed?

  Huvitav, kas neist suhetest sünnivadki need noored, kes hakkavad kurtma, kui viletsad on mehed? Kui meest pole vaja ja "tublid" naised ta kohalt ära lükkavad, siis mis sel mehel üle jääb muuud, kui vilets olla, tema abi pole ju tarvis.

  Jah, ikka väga egoistlik on lapsele pakkuda kahte ema.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kas tüdrukud, kes on kasvanud üksikemaga, ei loo kunagi peret mehega? Kas poisid, kes on kasvanud ema ja vanaemaga, peavad end mõttetuks ja täiesti mittemehelikuks? Kas ainult isaga kasvanud poisist saab gei, sest naise energiat ja armastust ta ju tundnud ei ole? Kas lesbid õpetavad oma tütrele, et mehed ei kõlba mitte kuskile ja vaata, et sa suurena ikka naise võtad? Kas lesbid, kes kasvatvad poega, räägivad pojale, et mehed on mõttetud? Kahele viimasele küsimusele oskan omast kogemusest kindla "ei" vastata ja kaldun arvama, et "ei" oleks vastuseks ka kolmele esimesele küsimusele.

   Siin ka teile üks mõttetu ja vilets mees, kelle tublid naised kasvatanud on: https://www.youtube.com/watch?v=yMLZO-sObzQ

   Kustuta
  2. Viimane asi, mis mu last huvitab, on see, et Sinul temast kahju hakkab :D

   Ja kus Sa näed neid noori, kes kurdavad viletsate meeste üle? Kui tänapäeva Eestis, siis suure tõenäosusega ei ole nad kindlasti lesbivanemate poolt kasvatatud.

   Kustuta
  3. Tervitatav, et diskusioon komentaarium elab ja eks ole see intrigeeriv teema. Aga ignorantne tõesti on väita, et lapsele on vaja vaid 2e naist emadeks,ja ei miskit muud - mida rohkem armastust lapse ümber seda tugevamaks ta kasvab, kindasti saab ka kahekesi hakkama, aga lapse vaatevinklist on palju mitmekesistav olla ümbritsetud ka meesterahvaga ja blogi idee on rääkida Getteri kogemusest ja tema mõtetest selle kõige ümber seega ei ole kellegil õigust öelda et Getter ei tohiks tunda mehe olemasolu vajalikuna.
   Ja ehk on ka kellegile teisele solvav lugeda sellist kommentaari, mis teeb lesbidele meestega magamisest suurt numbrit. Lapse saamine on väga loomulik protsess ja see, et kas magamistoas keegi vaid leludega mängib või toetavas suhtes usalduse rüppes loomulikul teel lapsele elu anda otsustab ei ole ka kellegi asi arvustada.
   Ja ega see artikel ei olegi arvustav või Getteri ja ta kaasa kogemuste ja mõtete jagamine. Lihtsalt et oleks selge, arvamust jagada on normaalne ja vajalik nii nagu te jagasite arvamust sellest, et loomulikul teel viljastumine oleks jäle, mainis Getter et tema leiab et see justkui jällegi rikastab, mine võta sa kinni, aga eks tõde peitu ikkagi vaataja nurgast.

   Kustuta
 5. Mõtlesin, et ei ütle midagi ja lihtsalt südames kiidan posituse autorit. Olen blogi fänn peaaegu algusest peale ning see ühelt poolt oli küll üllatav postitus, teiselt poolt aga nii tore, et julgetakse avalikult rääkida! Minu meelest on avalikult rääkimine väga oluline!
  Mina olen 30+ naine, kellel on armastav mees (ja ei pea suurt osa meestest, st üldse inimestest, mõttetuteks), kaks last, täiesti norm pere ja elu., Mul on vanem vend ja vanem õde, kelledel on ka imetoredad pered. Meid on üles kasvatanud kaks naist. Meesenergiat majas oli vaid mu venna jagu, peresõprade seas neid ikka jagus veel (ja kõik võtsid meid täiesti normaalsetena, sest noh.. seda me ju kõik olemegi :D). Minu vend on üks ägedamaid mehi, keda ma oma elus tean. Ning tema ja tema naise suhe on meile kõigile eeskujuks. Jah, ka meie lapsepõlves ja kasvamises on olnud probleeme, kuid mitte vanemate soo pärast.
  Mulle on palju kommenteeritud, et appi, mõtle, mis su vanemad voodis teevad! Olen alati vastanud, et mõtle, mida tema vanemad voodis teevad. Mitte ükski laps ei taha detailselt ette kujutada, mida seal tehakse ju. :) Peaasi, et on armastus, hoolivus, lugupidavus suhtes ning perekonnas.
  Minu vanemad üritasid ka olla keegi teine - elada nii, nagu ühiskond survestas, ent see tegi kõiki asjapooli väga õnnetuks. Mul on väga hea meel, et nad julgesid võtta ette sellise riski ning kolisid kokku. Super eeskuju meile, lastele - kõige olulisem on olla mina ise!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii tore, et nüüd on juba suured ka need inimesed, kes sellistes peredes kasvanud on. Et meil on nüüd ka selliseid häid näiteid elust. Et enam ei ole vaid meelevaldsed oletused, et meie lastest kasvavad mingid kalgid monstrumid, ebanormaalsed, emade egoismist saadud ja ära rikutud hinged... Ja nii armas, et võtsid sõna! Sa võiks seda võtta laiemas ringis, kahjuks ma ei usu, et see blogi veel nii laia kõlapinda omab, kui võiks see teadmine Sinust ja su õest-vennast omada... Suur suur aitäh Sulle!!! Ausalt, mul peaagu tuli pisar silma Su kirja lugedes - suurest rõõmust ja meeleliigutusest muidugi.

   Kustuta
  2. Olen mõelnud seda jagada, kuid takistuseks ongi olnud peamiselt oma vanemad, kes ei taha asjast avalikult rääkida. Ja mina ei taha nendele haiget teha. Kuidagi anonüümselt ju võiks, kuid siis kaoks osa selle loo jõust, ma kardan. Selliste dilemmade tõttu polegi otsinud kohta, kus oma lugu rääkida. Kuigi tegelikult võiks. :)

   Kustuta
  3. Vanemad võid ju teemast välja jätta. Ei maini nimesid ega mingeid muid detaile peale soo. Ka annaks neid ehk veenda, et sel viisil jagatud lugu oleks suureks abiks tänapäeval sellistes peredes kasvavatele lastele ja nende vanematele. Ehk nad sooviks ka sedasi head teha ikka? Ma oleks nii õnnelik, kui minu täiskasvanud lapsed kunagi samamoodi mõtleks kui Sina! Kaks head ideed, kus saab ka anonüümselt, ka nii, et ise oled anonüümne lisaks vanematele, ent siiski lugu oleks usutav, oma lugu rääkida, on näiteks Eesti Ekspress ja Pealtnägija. Vajadusel saaksin Sind mõlemast kohast kellegagi kokku viia... Ja ei, ma pole kummagi koha ajakirjanik :) Olen lihtsalt ise nende kanalite kaudu "oma lugu" rääkinud sooja tagasisidet saades ja ilma, et mu pere ja lapsed kuulsaks oleks saanud :)

   Kustuta